Notowania

podwyżki
31.07.2008 07:26

Rząd tnie podwyżki

Resort finansów chce w przyszłym roku zamrozić część wydatków budżetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według przewidywań _ Dziennika _ dla pracowników budżetówki oznacza to brak większych podwyżek.

Konieczność zacieśnienia dyscypliny budżetowej oznacza brak podwyżek dla policji oraz sądownictwa.

Nie ucierpią na tym emeryci i renciści - zgodnie z zasadami waloryzacji - przewiduje się dla nich wzrost świadczeń o prawie 6 proc.

Wyższe wynagrodzenia dostaną też nauczyciele, którym rząd zagwarantował po 5 procent podwyżki w styczniu i we wrześniu. Budżet dopłaci do tych podwyżek w sumie 2,3 miliarda złotych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Budżetówka dostanie niewiele ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/budzetowka;dostanie;niewiele,90,0,342618.html )
* [ Będzie demonstracja przeciw niskim płacom ]( http://news.money.pl/artykul/bedzie;demonstracja;przeciw;niskim;placom,169,0,358313.html )
* [ Ostatni miesiąc rosnących płac? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/ostatni;miesiac;rosnacych;plac,200,0,355272.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie www! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Dziennik przypomina, że zgodnie z szacunkami rządu krajowe wydatki budżetowe wzrosną w 2009 roku o 13 miliardów złotych. Jednak tak zwane _ wydatki sztywne _ muszą zwiększyć się aż o 17 miliardów złotych.

To między innymi wynik rosnących kosztów obsługi długu, wydatków na obronność, coraz wyższej składki do budżetu UE i subwencji wypłacanej samorządom. Oznacza to, że pozostała elastyczna pula wydatków budżetowych musi zostać ograniczona.

W przyszłorocznym budżecie znajdzie się wprawdzie zapis o zwiększeniu płac w państwowej sferze budżetowej o prawie 4 procent, ale to nie znaczy, że wszyscy pracownicy _ budżetówki _ dostaną takie podwyżki - podkreśla gazeta.

Czy nauczyciele powinni dostać wyższe podwyżki od pozostałych pracowników sfery budżetowej?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM!

Tagi: podwyżki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz