Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Rząd USA koryguje dane o wzroście PKB

0
Podziel się

Gospodarka USA wzrastała w III kwartale br. szybciej niż poprzednio
szacowano.

Rząd USA koryguje dane o wzroście PKB
(sidewalk flying/CC/Flickr)
bEgBzPiZ

Gospodarka USA wzrastała w III kwartale br. szybciej niż poprzednio szacowano - poinformowało Ministerstwo Handlu. W ocenie ekonomistów, wzrost wciąż jednak nie jest wystarczający, aby znacząco poprawić sytuację na rynku pracy.

Od lipca do września włącznie PKB wzrastał o 2,5 procenta w skali rocznej, o 0,5 procenta szybciej niż poprzednio obliczano. Gospodarka zawdzięcza to przede wszystkim wzrostowi sprzedaży detalicznej w tym kwartale.

Oznaczałoby to znaczne już przyspieszenie wzrostu w porównaniu z II kwartałem, kiedy wynosił on 1,7 procenta.

bEgBzPjb

Bezrobocie jednak nadal utrzymuje się na poziomie 9,6 procenta. Pracodawcy nie zatrudniają nowych pracowników, mimo iż korporacje zanotowały w III kwartale rekordowe zyski.

Giełda nie zareagowała pozytywnie na najnowsze dane. Wskaźnik Dow Jones dołował we wtorek rano o prawie 150 punktów, głównie z powodu zaniepokojenia sytuacją na Półwyspie Koreańskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t77172.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/usa;50;menedzerow;upadlych;bankow;na;cenzurowanym,41,0,712233.html) USA: 50 menedżerów upadłych banków na cenzurowanym Ubezpieczyciele domagają się od nich 2 mld odszkodowań za plajty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t88119.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bezrobocie;w;usa;ciagle;wysokie,65,0,574785.html) Bezrobocie w USA ciągle wysokie W grudniu co dziesiąty Amerykanin był bez pracy. Póki co specjalny plan Obamy nie zadziałał.
bEgBzPjC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)