Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w usa
02.09.2011 09:10

Rząd USA obniżył prognozę wzrostu PKB

Biały Dom informuje, że na wysokim poziomie utrzyma się za to bezrobocie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kevindooley/CC/Flickr.com)


*Rząd USA skorygował swoje wcześniejsze prognozy gospodarcze na ten rok: tempo wzrostu będzie niższe niż oczekiwano. Na wysokim poziomie utrzyma się natomiast bezrobocie. Poinformował o tym Biały Dom. *

Z najnowszej prognozy gospodarczej amerykańskiego rządu wynika, że tempo wzrostu PKB wyniesie w tym roku 1,7 proc. Jeszcze w lutym prognozowano 2,7 proc. Rządowi analitycy przewidują, że lepiej będzie dopiero w kolejnych latach: w 2012 - 2,6 proc., a w następnym roku - 3,5 proc.

Nie widać natomiast szans na szybką poprawę sytuacji na rynku pracy. Według rządowych prognoz, wskaźnik bezrobocia w tym roku wyniesie 9 proc., a w przyszłym - 9,1 proc. Lekki spadek, bo do 8,5 proc., przewidywany jest na rok 2013. Znaczna poprawa ma nastąpić dopiero w 2016 roku. Wówczas bezrobocie ma spaść poniżej 6 proc.

Nowy doradca Obamy pomoże uzdrowić rynek pracy? (AFP, ang.):

Nowe prognozy zostały opublikowane krótko przed wznowieniem po wakacyjnej przerwie pracy Kongresu USA. Do grudnia ponadpartyjna komisja parlamentarna ma opracować pakiet oszczędności, które przyczynią się do zmniejszenia długu publicznego. Już 8 września prezydent Barack Obama przedstawi w Kongresie propozycje ożywienia gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej o światowym kryzysie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110653.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;amerykanska;gospodarka;wyjdzie;sie;z;kryzysu,227,0,887267.html) "Amerykańska gospodarka wyjdzie z kryzysu" Prezydent USA z zadowoleniem przyjął lepsze niż oczekiwano dane z rynku pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t77172.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slabe;dane;o;pkb;w;usa;bo;nie;kupuja,17,0,839185.html) Słabe dane o PKB w USA. Bo nie kupują Amerykańska gospodarka rozwijała się w I kwartale 2011 roku w tempie 1,8 procent. To mniej niż spodziewali się analitycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
Tagi: kryzys w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz