Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd za projektem nowelizacji ustawy o płatnościach bezpośrednich

0
Podziel się:

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Rząd za projektem nowelizacji ustawy o płatnościach bezpośrednich
(greg801/iStockphoto)
bFfIvnNN

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Nowe przepisy umożliwią stosowanie dodatkowych dopłat dla rolników za 2013 r. - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Wnioski o przyznanie przejściowego wsparcia krajowego za 2013 r. będzie można składać od 15 marca do 15 maja br. Dokumenty takie przyjmować będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Projektowane zmiany są następstwem wejścia w życie unijnego rozporządzenia, zmieniającego dotychczasowe przepisy w zakresie stosowania płatności bezpośrednich dla rolników w odniesieniu do roku 2013.

bFfIvnNP

Zgodnie z projektowanymi przepisami, dopłaty będą przyznawane rolnikom, którzy otrzymywali za 2012 r. tzw. krajowe płatności uzupełniające, czyli producentom zbóż, roślin oleistych, wysokobiałkowych i motylkowatych, roślin paszowych na trwałych użytkach zielonych, chmielu, skrobi ziemniaczanej i tytoniu.

W Polsce dopłaty bezpośrednie składały się dotychczas z dwóch składników, była to tzw. płatność jednolita, która przysługiwała wszystkim posiadaczom ziemi (nawet jeżeli jej nie uprawiali) oraz płatności uzupełniającej płaconej z krajowego budżetu i przeznaczonej tylko dla niektórych sektorów produkcji.

Środki finansowe przeznaczone na przejściowe wsparcie krajowe zostaną określone w projekcie budżetu na 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany na szczycie. Premier ujawnia szczegóły Donald Tusk wymienił osoby, które opuszczą stanowiska w jego kancelarii. Podjął ostateczną decyzję w sprawie ABW.
Kto na czele Polskich Inwestycji? Sprawdź Kandydaci na prezesa nowej spółki, mogą składać swoje oferty. Mikołaj Budzanowski ogłosił zasady rekrutacji.
Rząd wydał 3,4 mld zł. Kto dostał najwięcej? Państwo w 2011 r. wsparło 130 tys. przedsiębiorstw ponad 3,4 mld zł w systemie de minimis.
bFfIvnOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)