Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd zabierze prezydentowi 2 miliony

0
Podziel się:

Kancelaria Prezydenta dostanie o 2 mln a Kancelaria Premiera - o 6 mln zł mniej - mówi Grzegorz Schetyna.

Rząd zabierze prezydentowi 2 miliony
(PAP/Tomasz Gzell)

Wicepremier, szef MSWiAGrzegorz Schetynapotwierdził, że rząd na nieformalnym czwartkowym posiedzeniu zdecydował o zmniejszeniu wydatków na Kancelarię Prezydenta o 2 mln zł, a na Kancelarię Premiera - o 6 mln zł.

Taką informację podało w czwartek Radio Zet, które ustaliło również, że rząd znalazł w sumie 3,5 mld zł oszczędności. Ministrowie spotkali się w czwartek, by przedstawić propozycje oszczędności w swoich resortach.

"Tak to prawda" - powiedział Schetyna w TVN24, poproszony o potwierdzenie informacji o cięciach wydatków na Kancelarie Prezydenta i Premiera.

"Są oszczędności w każdym resorcie, szukamy oszczędności, żeby można było zaoszczędzić i przeznaczyć te pieniądze na podwyżki, te które obiecał premier Tusk" - dodał wicepremier.

Jak zaznaczył Schetyna, jego resort został "najbardziej dotknięty". "Ponad 200 milionów oszczędności musimy znaleźć, podobnie inne resorty" - powiedział szef MSWiA.

Według Radia Zet, rząd postanowił także zmniejszyć o 22 mln zł wydatki Kancelarii Sejmu. Najmniejsze cięcia mają być w resortach: zdrowia, infrastruktury i sprawiedliwości.

Rząd szukał oszczędności, by móc wypłacić podwyżki dla nauczycieli, a także częściowo zredukować deficyt budżetowy. Na te cele potrzebne jest około 4 miliardów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)