Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa naftowa
14.01.2014 07:46

Rząd zapasach ropy i ochronie środowiska

Projekt wprowadza między innymi zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Ministrowie zajmą się między innymi nowelizacją ustawy o zapasach ropy naftowej. Projekt dostosowuje nasze prawo do unijnych przepisów.

Wprowadza między innymi zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

W porządku obrad jest też projekt zmian w prawie ochrony środowiska. On też dostosowuje nasze przepisy do unijnych dyrektyw. Chodzi w nim o ograniczenie emisji zanieczyszczeń środowiska. Projekt zaostrza też dopuszczalne emisje dla energetycznego spalania odpadów.

Ministrowie zajmą się również przygotowanymi przez resort gospodarki założeniami do projektu nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Regulują one między innymi sprawy związane ze zwrotem pomocy udzielanej przedsiębiorcy działającemu w strefie i przechowywania dokumentacji.

Rząd omówi też projekt założeń do nowelizacji prawa geodezyjnego i kartograficznego. Realizuje on między innymi orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z czerwca ubiegłego roku. Jednym z głównych założeń projektu jest likwidacja barier w procesie inwestycyjnym poprzez doprecyzowanie prawnych relacji pomiędzy wykonawcami prac geodezyjnych i kartograficznych a organami administracji geodezyjnej i kartograficznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej zapłacimy za benzynę, mniej za ropę PKN Orlen podnosi od piątku hurtowe ceny benzyny o 5 zł.
Ceny ropy naftowej w USA rosną. Sprawdź, dlaczego Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu ocen, że spadek notowań do najniższego poziomu od 8 miesięcy był przesadzony.
Niepokoje w Libii. Będą zatapiać tankowce? Część portów znalazła się pod kontrolą rebeliantów. Rząd ostrzega przed próbami wywożenia ropy.
Spadają zapasy ropy naftowej. Będzie rekord? Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 94,07 dolarów, po wzroście o 40 centów.
Tagi: ropa naftowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz