Notowania

bezrobocie w polsce
12.05.2011 14:10

Rząd zapowiada szybki spadek bezrobocia

W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia może się obniżyć do 12 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bratan/Dreamstime)

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w kolejnych miesiącach spodziewa się dalszych znaczących spadków bezrobocia w Polsce. Trudno jednak określić, czy w takiej skali, jak w kwietniu - informuje Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.

_ - W maju oraz latem spodziewamy się dalszego dynamicznego spadku stopy bezrobocia. Podobnie, jak to miało miejsce w kwietniu, kiedy według naszych szacunków stopa bezrobocia rejestrowanego obniżyła się o pół punktu procentowego. Trudno określić, ze względu na sezonowość rynku pracy w Polsce, czy ten spadek w maju będzie taki, jak w kwietniu. Może on się bowiem rozłożyć na dwa-trzy miesiące _ - powiedziała Ostrowska.

ZMIANY STOPY BEZROBOCIA OD POCZĄTKU 2010 ROKU Źródło: GUS

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 12,6 proc. i w porównaniu do marca spadła o 0,5 pkt proc. - oszacowało MPiPS. Najbardziej bezrobocie obniżyło się w woj. warmińsko-mazurskim. Na koniec kwietnia 2011 w Polsce było 2 mln 44,4 tys. bezrobotnych. W porównaniu do końca marca 2011 ich liczba spadła o 89,5 tys. osób.

_ - Mimo że tegoroczny budżet ma mniej środków na aktywne formy zwalczania bezrobocia, widzimy, że pojawiło się i pojawia nadal dużo ofert pracy w urzędach _ - dodała.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t80240.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;dol;przez;prace;sezonowe,65,0,824385.html) Bezrobocie w dół, przez prace sezonowe W kwietniu ubyło blisko 90 tysięcy bezrobotnych. Najbardziej poprawiło się w warmińsko-mazurskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;czekaja;na;740;tysiecy;polakow;kusza;mieszkaniami,230,0,819686.html) Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz