Notowania

protesty na ukrainie
03.02.2014 20:42

Rządy Janukowycza na Ukrainie. Potępia ekstremizm demonstrantów

Musimy powiedzieć nie ekstremizmowi, radykalizmowi, rozniecaniu wrogości w społeczeństwie, u podstaw której leży polityczna walka o władzę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz potępił dziś ekstremizm przejawiany według niego przez antyrządowych demonstrantów i ostrzegł opozycję przed podżeganiem do nienawiści w społeczeństwie.

_ - Musimy powiedzieć nie ekstremizmowi, radykalizmowi, rozniecaniu wrogości w społeczeństwie, u podstaw której leży polityczna walka o władzę _ - oświadczył Janukowycz, cytowany przez służby prasowe, w czasie spotkania z uczestnikami międzynarodowego okrągłego stołu poświęconego _ Procesowi demokratycznemu i zagrożeniu radykalizmem na Ukrainie _. Spotkanie takie odbyło się w poniedziałek w Kijowie - informuje Interfax-Ukraina.

Jak oświadczył Janukowycz, wydarzenia w czasie niedawnych wystąpień demonstrantów, m.in. _ wandalizm obserwowany w czasie zajmowania budynków państwowych i wezwania, które padają _, przypominają _ lekcje dawnej historii _, której powtórki nikt nie chce.

Szef państwa podziękował uczestnikom poniedziałkowego spotkania za pracę, która _ łączy w społeczeństwie ludzi zdrowych, wyzbytych nazizmu, rasizmu i ksenofobii _ - cytuje Janukowycza agencja.

Janukowycz w poniedziałek wrócił do pracy po czterodniowym zwolnieniu lekarskim - poinformował jego rzecznik. Zwolnienie, na które prezydent udał się w szczytowym momencie głębokiego kryzysu politycznego w kraju, wywołało na Ukrainie dyskusje o stanie jego zdrowia. Pojawiły się nawet plotki, że Janukowycz był reanimowany.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz