Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

S11. Rozpoczęły się prace na nowym odcinku

24
Podziel się

GDDKiA zakończyła konsultacje z mieszkańcami gmin, przez które będzie przebiegać trasa S11. Być może cała droga będzie dostępna w 2025 r.

Na początek zbudowana zostanie obwodnica Olesna
Na początek zbudowana zostanie obwodnica Olesna (GDDKiA)
bDoRgmhx

Przez województwo opolskie przechodzi 60 km drogi krajowej 11. Łączy ona Pomorze Zachodnie z Górnym Śląskiem. Część tej trasy zostanie przemianowana w drogę ekspresową S11.

Odcinek będzie budowany w dwóch fragmentach. Najpierw zbudowana zostanie obwodnica Olesna, a potem droga między nią a Kępnem w województwie wielkopolskim.

Zobacz także: Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki
bDoRgmhz

W zależności od przyjętego wariantu trasa będzie liczyć od 44 do 47 km (bez obwodnicy Olesna). Oprócz budowy ekspresówki z węzłami drogowymi, przebudową infrastruktury i stawianie nowej oraz przebudowę krzyżujących się z S11 innych dróg.

Przetarg na budowę 25 km obwodnicy Olesna został już ogłoszony. GDDKiA szacuje, że ten cel pochłonie 700 mln zł. Budowa obwodnicy skończy się zaś w 2022 r. Urzędnicy oceniają także, że budowa całego opolskiego odcinka S11 skończy się do 2025 r.

Do końca roku GDDKiA chce uruchomić jeszcze dziewięć postępowań w sprawie budowy szybki dróg.

bDoRgmhF

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", nowymi postępowaniami ma być objętych łącznie 138 kilometrów tras. W budżecie inwestora przewidziano na te inwestycje 3,28 mld zł. Cały program na lata 2014-2023 ma przynieść 3263 km nowych dróg, w tym 252 km autostrad, 2641 km dróg ekspresowych oraz 35 obwodnic o łącznej długości 369 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoRgmia
infrastruktura
wiadomości
KOMENTARZE
(24)
driver
2 lata temu
W kwietniu 2017 roku na rynku w Obornikach Wlkp. długopis Maliniak mamił okoliczną gawiedź zwiezioną autokarami, że "lada chwila" dzięki Dojnej Zmianie rozpocznie się budowa ekspresowej obwodnicy miasta. Dziś już wiemy że do roku 2025 NIC SIĘ W TEJ KWESTII NIE ZMIENI!
krak
2 lata temu
s11 to wielka katastrofa od Piły do Koszalina
Jacek
2 lata temu
Pomorze zachodnie czy aby na pewno? Wydaje mi się że raczej Pomorze środkowe. Przydała by się ta droga na całej długości...
bDoRgmib
lucek
2 lata temu
A czego można się po nim spodziewać , wysłali w teren by mamił wyborców obietnicami i gadulstwem z którego nic nie wynika ,zrozumcie wreszcie mamy jedną szansę pogonić cały ten zakłamany PiS nadchodzą wybory ,wygraliśmy samorządy wygramy i obronimy parlament.
husar
2 lata temu
A wielkopolanie się zabijają jadąc nad morze "11"
...
Następna strona