Notowania

Nowy odcinek S5 już przejezdny. Kierowcy zaoszczędzą kilkanaście minut

Fragment drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia został w piątek oddany do użytku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA Poznań)
Od piątku kierowcy mogą już korzystać z odcinka S5 Radomicko-Leszno

Chodzi o odcinek Radomicko-Leszno, który ma długość 19,14 km i kosztował 443 mln zł. Pierwsze samochody już zaczęły z niego korzystać - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Otwarty w piątek odcinek S5 to dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Między nimi jest poszerzony pas zieleni. W przyszłości może w jego miejsce powstać trzeci pas dla każdej jezdni.

Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

W ramach inwestycji powstały też dwa węzły - Święciechowa i Leszno Zachód - i dwa miejsca obsługi podróżnych. Dzięki nowemu odcinkowi kierowcy zaoszczędzą kilkanaście minut - ocenia GDDKiA.

Ogółem budowa nowej drogi trwała 28 miesięcy. Głównym wykonawcą była firma Motaengil. Kontrakt na budowę podpisano w maju 2016 r. Jego wartość wyniosła ponad 443 mln zł.

Droga S5 ma połączyć Poznań z Wrocławiem oraz autostradę A2 i A4. W całości ma być gotowa w przyszłym roku. Wciąż trwa jeszcze budowa trzech innych odcinków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi w polsce, nowe drogi w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2018

annaNo proszę - nie ma peło a drogi się budują. A mówili, że tylko oni. Inaczej świat się zawali. I jakoś się nie zawalił.

09-11-2018

grzerybaPoprawka, droga S5 ma laczyc Bydgoszcz z Wroclawiem poprzez Poznan.

11-11-2018

Dexter@Rrr Winny jest PIS i wzrost kosztów materiałów budowlanych. Dziwne że przez pół kadencji nie byli w stanie znowelizować prawa i skończyć z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)