Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd zamroził aktywa Orlen Lietuva

0
Podziel się:

Operator kolei państwowych Lietuvos Gelezinkeliai twierdzi, że taką sumę
jest mu winien Orlen Lietuva - informuje agencja BNS.

Ireneusz Fąfara z Orlen Lietuva
Ireneusz Fąfara z Orlen Lietuva (Orlen Lietuva)
bFggLeuZ

Wileński sąd zamroził aktywa rafinerii warte 8,5 miliona litów (2,46 mln euro). Operator kolei państwowych Lietuvos Gelezinkeliai twierdzi, że taką sumę jest mu winien Orlen Lietuva - informuje agencja BNS.

Sędzia Laima Gerasickiniene potwierdziła BNS, że zamrożenie aktywów Orlen Lietuva jako _ tymczasowy środek ostrożności _ nastąpiło 6 czerwca. Sędzia nie ujawniła wysokości zamrożonych aktywów; uczynił to rzecznik Lietuvos Gelezinkeliai, Vidmantas Gudas, podając sumę 8,5 mln litów.

Lietuvos Gelezinkeliai wytoczył sprawę przeciwko Orlen Lietuva twierdząc, że rafineria jest mu winna 9 milionów litów i że chodzi o _ opłaty infrastrukturalne od początku tego roku _.

bFggLevb

W minioną środę PKN Orlen informował, że Orlen Lietuva nie porozumiał się z Kolejami Litewskimi w sprawie stawek kolejowych. Wbrew deklaracjom premiera Litwy Algirdasa Butkieviciusa, Koleje Litewskie nie zgodziły się na propozycję obniżenia opłat przewozowych.

Według PKN Orlen, jednym z ważniejszych czynników przyczyniających się do strat Orlen Lietuva są wysokie koszty logistyczne - w 2013 r. litewska spółka, w której płocki koncern ma 100 proc. udziałów, odnotowała stratę netto w wysokości 94,3 mln USD.

w ubiegłotygodniowym oświadczeniu PKN Orlen podkreślił, że podczas spotkania z Kolejami Litewskimi _ przedstawiciele Orlen Lietuva po raz kolejny przedstawili postulat znaczącej obniżki stawek za transport produktów naftowych _. _ Stanowisko litewskich kolei nie zmieniło się i przewoźnik nie zgodził się na propozycję Orlen Lietuva _

Według PKN Orlen, _ brak postępów w negocjacjach rozczarowuje, ponieważ podczas niedawnych spotkań prezesa Orlen Lietuva z premierem Litwy Algirdasem Butkieviciusem pojawiały się zapewnienia o zrozumieniu stanowiska spółki i deklaracje, że w ślad za tym pojawią się adekwatne propozycje ze strony litewskich kolei _.

bFggLevh

W kwietniu prezes Orlen Lietuva Ireneusz Fąfara przedstawił premierowi Litwy propozycje rozwiązań, w tym logistycznych, których pilne wdrożenie mogłoby wpłynąć na poprawę kondycji finansowej litewskiej spółki.

W ostatnim czasie, ze względu na pogorszenie sytuacji makroekonomicznej, przerób w rafinerii ograniczony został do minimum, czyli do 60 proc. mocy produkcyjnych. Firma rozpoczęła zwalnianie pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Orlen Lietuva nie dogadał się z Litwą Spółka chciała płacić mniej za przewóz produktów naftowych, ale nic z tego nie będzie. A to drenuje jej budżet.
Orlen Lietuva masowo zwalnia pracowników Powodem zwolnień są pogarszające się wyniki finansowe firmy.
Premier Litwy zapewni wsparcie Orlenowi Rząd chce zapobiec zamknięciu rafinerii Możejki.
PKN Orlen pcha się pod skrzydła Rosnieftu? Doniesienia moskiewskiego dziennika wywołały szybką reakcję szefów koncernu i Ministerstwa Skarbu Państwa.
bFggLevC
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)