Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jemen
22.04.2011 14:26

Salah akceptuje oddanie władzy? Warunkowo

Prezydent Jemenu zasugerował możliwość sprawowania urzędu głowy państwa do końca obecnej kadencji w 2013 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Helene C. Stikkel/defense.gov)

Konfrontowany ze społecznymi żądaniami ustąpienia prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah wyraził się z uznaniem o przedstawionym przez Radę Współpracy Zatoki Perskiej planie przekazania władzy, zastrzegając jednak, że musi to być procedura zgodna z konstytucją.

Zasugerował w ten sposób możliwość sprawowania urzędu głowy państwa do końca obecnej kadencji w 2013 roku.

- _ Witamy z uznaniem inicjatywę Rady Współpracy Zatoki Perskiej i rozpatrzymy ją w ramach obowiązywania jemeńskiej konstytucji _ - powiedział Salah do zgromadzonego w stołecznej Sanie tłumu swych zwolenników.

Według konstytucji Jemenu, pięcioletnia kadencja prezydenta zakończy się w 2013 roku. W swej obecnej wersji plan Rady przewiduje, że w ciągu miesiąca od jego wejścia w życie Salah zrezygnuje z urzędu.

W piątkowych demonstracjach zarówno zwolenników, jak i przeciwników rządzącego od 32 lat Jemenem Salaha wzięły w całym kraju udział setki tysięcy osób. W stolicy oba zgromadzenia były od siebie oddalone o kilka kilometrów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t137927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piatek;ostatniej;szansy;znow;protest,122,0,817018.html) "Piątek ostatniej szansy". Znów protest W Jemenie w stołecznej Sanie uczestnicy antyprezydenckiego protestu nazwali demonstrację "piątkiem ostatniej szansy".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;liczba;ofiar;zamieszek;w;jemenie,139,0,815499.html) Rośnie liczba ofiar zamieszek w Jemenie Protestujący w całym kraju domagają się odejścia prezydenta Alego Abd Allah Salaha, będącego u władzy od 32 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t137872.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;szansa;na;pokoj;protesty;wygasna,69,0,816453.html) Nowa szansa na pokój. Protesty wygasną Najnowsza wersja propozycji dla zażegnania kryzysu w Jemenie przewiduje trzymiesięczny okres przejściowy, zakończony wyborami prezydenckimi.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz