Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Salmonella w ciastach. Kontrola sanepidu skończona, dokumenty trafiły do prokuratury

Salmonella w ciastach. Kontrola sanepidu skończona, dokumenty trafiły do prokuratury

Reakcja Green Caffe Nero na aferę została uznana za modelową Fot. EAST NEWS
Reakcja Green Caffe Nero na aferę została uznana za modelową

Salmonella w ciastach Green Caffe Nero nie była jedynie lokalnym problemem Warszawy. Jak poinformował sanepid w przesłanym money.pl komunikacie, doszło do 162 zachorowań w pięciu miastach.
Kontrola sanepidu w Gree Caffe Nero to pokłosie czerwcowej afery, gdy do szpitali w Warszawie zaczęły zgłaszać się osoby z objawami salmonelli. Dość szybko okazało się, że wszyscy zjedli ciasta z kremem w kawiarniach polskiej sieci stworzonej przez Adama Ringera.

W tej sytuacji jej prezes nie schował głowy w piasek, przyznał do błędu, przeprosił i zapewnił o woli wypłaty odszkodowań. To nie był jednak koniec sprawy. Może ona swój finał znaleźć w sądzie.

Zobacz też, co o zatruciach mówił prezes sieci:

 

 Śledczy z prokuratury na warszawskim Żoliborzu otrzymali bowiem wszystkie informacje zebrane przez sanepid w trakcie miesięcznej kontroli kontroli. W dokumentach na pewno znajdzie się informacja o tym, że "ogółem zgłoszono 162 (stan na dzień 9 lipca 2018 r.) przypadki zachorowań o etiologii salmonellozowej", a łączna liczba osób narażonych na zachorowanie sięgnęła 7 tysięcy - tyle porcji ciast, które mogły wywołać chorobę, sprzedano.

Ostateczny bilans pokazuje także, że do szpitali trafiło 49 osób, z czego sześcioro to dzieci młodsze niż 14 lat. Choroba nie ominęła także pracowników sieci – problemy zdrowotne zgłosiło 22 zatrudnionych w kawiarniach – u 7 potwierdzono, że doszło do zarażenia.

Kontrola sanepidu wykazała także, do zachorowań doszło nie tylko w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, ale także Ożarowie Mazowieckim i Legionowie. Salmonella w ciastach to jednak nie tylko wina kawiarni, które miały w niewłaściwy sposób przechowywać ciasta. Nieprawidłowości wykazano również w Zakładzie Produkcyjnym Muffia.
sanepid, salmonella, ciasta
Czytaj także
Polecane galerie
zawaha
2018-07-16 14:17
zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny
Szymon
2018-07-16 13:35
Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.
Qlturalny
2018-07-13 10:52
Tak mi przykro, obżarciuchy!