Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.05.2005 12:24

Salon Trójki Wokół francuskiego referendum

Zdaniem Marka Borowskiego odrzucenie przez Francję konstytucji europejskiej zahamuje proces integracji w Unii Europejskiej. Przewodniczący SdPl mówił o tym w Niedzielnym Salonie Trójki. Marek Borowski podkreślił, że Francuzi nie są przeciwni integracji europejskiej, lecz sprzeciwiają się polityce wewnetrznej Francji, Chiracowi i napływowi taniej siły roboczej z innych krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Marka Borowskiego odrzucenie przez Francję konstytucji europejskiej zahamuje proces integracji w Unii Europejskiej. Przewodniczący SdPl mówił o tym w Niedzielnym Salonie Trójki.

Marek Borowski podkreślił, że Francuzi nie są przeciwni integracji europejskiej, lecz sprzeciwiają się polityce wewnetrznej Francji, Chiracowi i napływowi taniej siły roboczej z innych krajów. Lider SdPl przypomniał, że Francuzi początkowo byli zadowoleni z faktu rozszerzenia Europy, jednak pociągnęło to za sobą pewne konsekwencje. Borowski zaznaczył, że chodzi głównie o koszty, które Francja zaczyna ponosić wraz z rozszerzeniem Unii i integracją europejską.

Według Waldemara Dubaniowskiego z Kancelarii Prezydenta, odrzucenie konstytucji sprawi, że Europa straci swoją konkurencyjność. Zgodził się z tym Krzysztof Janik. Podkreślił on, że w kwestii integracjii europejskiej trzeba widzieć odmiennność interesów Francji i Polski. Janik zaznaczył, że wysokie koszty, ponoszone przez Francję oznaczają dla Polski znaczne odciążenie finansowe.

Poseł PiS Marek Jurek powiedział, że właśnie przyjęcie konstytucji europejskiej zdezintegruje Europę, gdyż wprowadzi podziały ideowe i społeczne. Poseł zwrócił uwagę, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego przewagę zyskały partie, które były przeciwne traktatowi.

Z kolei w opinii Bronisława Komorowskiego z PO, odrzucenie konstytucji unijnej nie bedzie wielką porażką, gdyż Polskę bedzie obowiązywał Traktat Nicejski, który jest dla naszego kraju korzystny. Bronisław Komorowski uważa, że w Polsce referendum konstytucyjne powinno odbyć się jak najpóźniej i apelował do lewicy, by sprawy referendum nie wykorzystywała jako hasła w kampanii wyborczej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz