Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samolot okazał się za duży dla premiera Włoch

0
Podziel się:

Szef włoskiego rządu wybrał mniejszego Falcona i zrezygnował z Airbusa 330.

Samolot okazał się za duży dla premiera Włoch
(PAP/EPA)

Mario Monti tuż przed wczorajszym odlotem do Brukseli poprosił o zmianę samolotu, którym miał się udać z małą delegacją - podała Ansa. Szef włoskiego rządu wybrał mniejszego Falcona i zrezygnował z Airbusa 330, bo jest za duży.

Według włoskiej agencji prasowej profesor Monti po przyjeździe na lotnisko Ciampino był zdumiony, jak wielką maszynę przygotowano dla jego kilkunastoosobowej delegacji. Na widok rządowego Airbusa 330 miał powiedzieć: _ Ależ on jest wielki, a nas jest tak mało _. _ Nie ma czegoś mniejszego? _ - zapytał.

W reakcji na te słowa dowództwo 31. pułku lotnictwa, odpowiedzialnego za loty rządowe, błyskawicznie przygotowało mniejszy samolot Falcon 900. Tą maszyna szef rządu poleciał na rozmowy w siedzibie Unii Europejskiej. To jego pierwsza podróż zagraniczna od objęcia urzędu.

Czytaj więcej o nowym premierze Włoch
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/premier;wloch;przeciw;podzialom;w;ue;i;za;silnymi;instytucjami,242,0,972274.html) Premier Włoch zapowiedział, co zmieni Mario Monti zapewnił o realizacji przez jego rząd programu reform fiskalnych i strukturalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t190318.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tak;wyglada;nowy;rzad;wloch,67,0,968003.html) To oni będą rządzić we Włoszech Resortem kultury pokieruje rektor katolickiego uniwersytetu w Mediolanie. Poznaj innych ministrów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t190484.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;rzad;wloch;tworza;sami;eksperci,124,0,967804.html) Tego jeszcze nie było. Rząd bez polityków Gabinet Mario Montiego jeszcze dziś zostanie zaprzysiężony. Zobacz, co go wiąże z Watykanem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)