Notowania

wiadomości
25.10.2015 16:10

Samoloty rządowe w Rosji. Rosyjskie MSW chce latać Tu-154M

Rosyjski resort spraw wewnętrznych zamierza wydać na samolot maksymalnie równowartość 20 milionów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alex Beltyukov/wikimedia commons (CC BY-SA 3.0))

Rosyjskie MSW ogłosiło przetarg na zakup używanego Tupolewa. Z dokumentacji przedstawionej przez agencję Ria Novosti wynika, że chodzi o taki sam typ samolotu, jakim dysponowały polskie władze, a który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Rosyjski resort spraw wewnętrznych zamierza wydać na samolot maksymalnie 1 miliard 400 milionów rubli, czyli w przeliczeniu około 20 milionów euro. Ze specyfikacji wynika, że ma to być maszyna Tu-154M w wariancie "salon", maksymalnie 24-letnia, mogąca przewieźć 41 pasażerów.

Samolot miałby zostać dostarczony do bazy lotniczej wojsk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych najpóźniej do 23 grudnia.

Przez ponad 25 lat Tu-154 były trzonem rosyjskiego lotnictwa i przewiozły połowę wszystkich pasażerów narodowego przewoźnika, Aerofłotu. W ciągu ponad czterdziestu lat z hangarów montażowych wyjechało tysiąc egzemplarzy tych samolotów.

Tu-154 były używane głównie przez Związek Radziecki, a po jego rozpadzie - w większości krajów Bloku Wschodniego, również w Polsce. PLL LOT zrezygnowały z jego wykorzystywania w połowie lat 90., a Aerofłot - w 2009 roku. W 2013 roku powstała specjalna wersja tego modelu dla rosyjskiego MON.

Zobacz też: * *Z Warszawy do Dubaju będą latać nowocześniejsze samoloty

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz