Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet
28.08.2006 15:47

Samoobrona nie poprze budżetu

Lepper: Samoobrona nie zgodzi się na projekt budżetu na 2007 rok napisany w oparciu o założenia przedstawiane dotychczas przez Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

*Samoobrona nie zgodzi się na projekt budżetu na 2007 rok napisany w oparciu o założenia przedstawiane dotychczas przez Ministerstwo Finansów - mówi wicepremier Andrzej Lepper. *
"Najważniejszą sprawą jest przyszłoroczny budżet. Jeżeli będzie on tak kształtowany i przygotowywany, jak nam to już przedstawiał minister (finansów) Stanisław Kluza, jeżeli będą te same założenia, to dla nas ten budżet jest nie do przyjęcia. Nie tylko w rolnictwie. Tu chodzi o służbę zdrowia, o sferę socjalną, o budownictwo" - powiedział Lepper na konferencji prasowej.

Lepper: Dymisja rozwiąże sprawęAndrzej Lepper ma nadzieje, że odwołanie szefa sejmowej komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza nie doprowadzi do rozpadu koalicji. Szef Samoobrony zapowiedział, że bez względu na wszystko na najbliższym posiedzeniu komisji zgłoszony zostanie wniosek o jego odwołanie. Andrzej Lepper ma nadzieje, że taki wniosek poprą partie opozycyjne.

Lepper podkreśla, że prawdziwym testem dla koalicji będzie głosowanie nad przyszłorocznym budżetem bo Samoobrona wcale nie jest pewna czy go poprze. Wicepremier minister rolnictwa liczy na to że budżet resortu którym kieruje będzie wyższy o ponad 3 miliardy złotych niż w tym roku.
Lepper: Macierewicz powinien pokazać dowody

Lider Samoobrony zaznaczył, że sprawę Antoniego Macierewicza uważa za zamkniętą. Likwidator WSI przeprosił byłych ministrów spraw zagranicznych za posądzenie ich o współprace z sowieckim wywiadem.

Andrzej Lepper zaapelował jednak do Jarosława Kaczyńskiego aby ujawnił wszystkie informacje na ten temat.

Tagi: budżet, samoobrona, gospodarka, wiadomości, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz