Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje gospodarcze
01.07.2016 13:19

Sankcje gospodarcze UE wobec Rosji przedłużone

To kara za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie i nieprzestrzeganie porozumienia o zawieszeniu broni. Wcześniejsza zgoda przywódców 28 krajów w tej sprawie została formalnie zatwierdzona. Restrykcje będę obowiązywać do końca stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Tym razem jeszcze udało się utrzymać jednomyślność unijnych krajów w sprawie przedłużenia sankcji. Ale coraz częściej padają głosy, że należy złagodzić ton wobec Moskwy, że sankcje są zbyt kosztowne dla gospodarek unijnych krajów, że nie można ich przedłużać w nieskończoność i że porozumienie z Mińska o zawieszeniu broni może tak naprawdę nigdy nie być wypełnione.

Prym w tej dyskusji przede wszystkim wiodą Włochy i Francja, a także Grecja i Cypr, ale i z innych krajów dobiegają głosy, że Unia Europejska powinna przemyśleć swoją strategię wobec Rosji. Na wniosek zwolenników złagodzenia restrykcji, czy wręcz ich zniesienia, dyskusja na ten temat ma się odbyć na październikowym szczycie. Tak zapisano we wnioskach z wtorkowego spotkania europejskich liderów.

Przypomnijmy, w związku z sankcjami największe rosyjskie banki mają ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Restrykcje obejmują też embargo na dostawy broni. Jest także zakaz sprzedaży Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym również związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych.

Tagi: sankcje gospodarcze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2016

MiszczuńOhydny relatywizm moralny: "sankcje są zbyt kosztowne dla gospodarek unijnych". Z samym diabłem by niektórzy interesy chcieli ubić.

Rozwiń komentarze (1)