Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Angela Merkel chce nowych kar

0
Podziel się:

Szefowa niemieckiego rządu dodała, że będzie pierwszą osobą, która zarekomenduje zawieszenie sankcji, jeśli zostanie wdrożony 12-punktowy plan pokojowy dla Ukrainy.

Sankcje dla Rosji. Angela Merkel chce nowych kar
(Tim Reckmann/Flickr)

Kanclerz Niemiec oświadczyła, że Unia Europejska powinna ogłosić nowe sankcje gospodarcze na Rosję. Zaznaczyła, że sankcje można zawsze zawiesić w razie wyraźnych postępów we wdrażaniu planu pokojowego na Ukrainie.

Zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy obowiązuje od piątku. Merkel zauważyła, że _ nie jest to 100-procentowy rozejm, ale nastąpiła poprawa _.

Zastrzegła przy tym, że wciąż nie ma jasności co do realizacji wielu postanowień planu pokojowego i dlatego opowiada się za ogłoszeniem sankcji. _ - Opowiadamy się za ogłoszeniem tych sankcji i mam nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie wkrótce _ - podkreśliła kanclerz.

Szefowa niemieckiego rządu dodała, że będzie pierwszą osobą, która zarekomenduje zawieszenie sankcji, jeśli zostanie wdrożony 12-punktowy plan pokojowy dla Ukrainy. Wyjaśniła, że sankcje _ nie są celem samym w sobie _, są nakładane tylko wtedy, gdy zaistnieje taka konieczność.

UE formalnie przyjęła w poniedziałek nowe sankcje wobec Rosji. Z ich wprowadzeniem Unia zdecydowała się poczekać kilka dni, aby ocenić, czy przestrzegany jest rozejm na wschodzie Ukrainy. Sankcje nabierają mocy prawnej z chwilą ich ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczna pomoc finansowa dla Rosnieftu? Rosja rozumie, że na skutki zachodnich sankcji nie może narażać jednego z jej największych strategicznych aktywów - koncernu paliwowego Rosnieft.
Nowe sankcje wobec Rosji? UE zapowiada... Ambasadorowie państw UE ponownie zajmą się zaostrzeniem sankcji wobec Rosji - poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej do spraw polityki zagranicznej Maja Kocijanczicz.
Nowe sankcje wobec Rosji. Tym razem uderzą w firmy naftowe - _ Unia Europejska formalnie przyjęła nową rundę sankcji przeciw Rosji. Nowe restrykcje wejdą w życie w najbliższych dniach _ - poinformował Herman Van Rompuy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)