Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Rosyjski kapitał odpływa z Londynu

0
Podziel się:

W różnych krajach UE, nie tylko w Wielkiej Brytanii, zaobserwowano ruchy pieniądza po najnowszych decyzjach unijnych ministrów w sprawie nowych sankcji przeciwko Rosji.

Sankcje dla Rosji. Rosyjski kapitał odpływa z Londynu
(www.CGPGrey.com/Flickr)

Rosyjscy oligarchowie powiązani z Kremlem z obawy przed nowymi unijnymi sankcjami prewencyjnie wycofują pieniądze z Londynu i innych europejskich stolic, nie chcąc ryzykować zamrożenia swych aktywów.

Rzecznik premiera Davida Camerona potwierdził wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami doniesienia mediów, że w różnych krajach UE, nie tylko w W. Brytanii, zaobserwowano _ ruchy pieniądza _ po najnowszych decyzjach unijnych ministrów w sprawie nowych sankcji przeciwko Rosji.

Według rzecznika owe ruchy pieniądza mają związek z groźbą wpisania na czarną listę kolejnych osób powiązanych z Kremlem, co może nastąpić już z końcem lipca, jeśli do tego czasu Moskwa nie zaprzestanie wspierania prorosyjskich separatystów na Ukrainie.

_ - Niektóre transakcje finansowe, zaobserwowane w Europie i w Londynie mają związek z działaniami, które podjęliśmy (na szczeblu ministrów spraw zagranicznych UE) w sprawie osób prywatnych i firm _ w Rosji - powiedział rzecznik Camerona mediom.

Na sporządzenie takiej czarnej listy nazwisk zgodzili się wczoraj unijni ministrowie spraw zagranicznych. Dziś ambasadorowie przy UE mają się spotkać się w celu omówienia technicznych aspektów tej decyzji.

Kolejnymi sankcjami mogą zostać objęte niektóre segmenty usług finansowych, handel zagraniczny oraz firmy sektora energetycznego.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)