Notowania

Santander zamiast Unicredit. Zmiana sponsora piłkarskiej Ligi Mistrzów

To nie tylko marketing. W ramach współpracy mają m.in. powstać instrumenty finansowe, które zabezpieczą życie piłkarzy po zakończeniu kariery. Międzynarodowy bank z Hiszpanii - Santander został sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski)
W Polsce trwa zmiana szyldów BZ WBK na Santander

To nie tylko marketing. W ramach współpracy mają m.in. powstać instrumenty finansowe, które zabezpieczą życie piłkarzy po zakończeniu kariery. Międzynarodowy bank z Hiszpanii - Santander został sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Unicredit po dziewięciu latach współpracy nie przedłużył kontraktu z UEFA. Na jego miejsce wchodzi Santander - informuje "Puls Biznesu".

Międzynarodowy bank w Polsce jest właścicielem m.in. BZ WBK.

Hiszpanie dla futbolu rezygnują ze sponsorowania Formuły 1. Wiceprezes Santandera Juan Manuel Cendoya podkreśla, że dziesięć lat w Formule 1 pozwoliło na umiędzynarodowienie marki.

Za pomocą Ligi Mistrzów bank zamierza jeszcze bardziej dotrzeć z marketingiem do klientów, którzy pochodzą z krajów, gdzie piłka nożna jest niezwykle ważna - m.in. Hiszpania, Portugalia czy Brazylia.

Rozmowy z UEFA trwały ok. 5-6 lat. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

Santander chce, by zainwestowane w sport pieniądze przełożyły się na wzrost biznesu. Juan Manuel Cednoya podkreśla, że za pomocą Ligi Mistrzów bank chce pokazać swoje cyfrowe i nowoczesne oblicze.

Zobacz: Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Hiszpanie oprócz promocji, zamierzają stworzyć dodatkowe projekty - m.in. produkty finansowe dla byłych i obecnych piłkarzy. Mają one zabezpieczyć życie zawodników po karierze. Santander zamierza także finansować młodzieżowe akademie piłkarskie.

Z drugiej strony UEFA liczy na to, że dzięki Santanderowi uda się mocniej wypromować Ligę Mistrzów w Ameryce Łacińskiej.

Liga Mistrzów UEFA to najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie, przyciągające rzesze kibiców z Europy i obydwu Ameryk. Finał Ligi Mistrzów UEFA jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń sportowych, również w Polsce, który na żywo śledzi ponad 160 milionów widzów.

Juan Manuel Cednoya uważa, że w przyszłości można pomyśleć o integracji kontynentów i np. rozegrać finał Ligi Mistrzów w Sao Paulo. Nie wyklucza też meczu pomiędzy zwycięzcami Ligi Mistrzów i Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów (którego sponsorem jest także Santander).

Ambasadorem kampanii Santandera na Ligę Mistrzów jest legenda światowej piłki - Brazylijczyk Ronaldo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: sponsoring, santander, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2018

ZORROMOŻE PREZES I ZARZĄD DA KASĘ ZE SWOICH ? WSPÓŁCZUCIE DLA KLIENTÓW BANKU /TERAZ DOPIERO BĘDĄ WAS DOIĆ ! /

01-09-2018

sic!U mnie mają totalnego bana. Raz wziąłem na raty towar i kosztowało mnie to dodatkowych kilkadziesiąt złotych w tym banku SBC (bo podobno wpłata jednej … Czytaj całość

02-09-2018

AndrettiSANTANDER to dopiero dojny Bank.

Rozwiń komentarze (3)