Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sarkozy w kampanii wyborczej przeciw imigrantom

0
Podziel się:

Zdaniem prezydenta próby integracji imigrantów kończą się fiaskiem.

Sarkozy w kampanii wyborczej przeciw imigrantom
(ec.europa.eu)

Prezydent Francji * *Nicolas Sarkozy, który walczy o reelekcję powiedział, że w jego kraju jest zbyt wielu imigrantów. Dodał, że próby integracji imigrantów kończą się fiaskiem. Według AP prezydent stara się zdobyć głosy radykalnej prawicy.

_ - Nasz system integracji nie działa _ - powiedział Sarkozy w radiu RMC. Wyjaśnił, że powodem tego jest zbyt duża liczba imigrantów, przez co został sparaliżowany francuski system integracji.

_ - Nigdy nie będę za zerową imigracją. Ale prawda jest taka, że gdy zaprosi się zbyt wielu ludzi, nie można ich zintegrować _ - powiedział. Podkreślił, że we Francji brakuje mieszkań, szkół i pracy dla imigrantów.

Według agencji AP obecny prezydent próbuje zdobyć poparcie elektoratu liderki skrajnej prawicy Marine Le Pen, dla którego ograniczenie emigracji jest jedną z najważniejszych obietnic. Chodzi o ponad 6 mln głosów.

Sarkozy mówił o imigrantach kilka godzin przed pierwszomajowym pochodem Frontu Narodowego w Paryżu, który poprowadzi Marine Le Pen. Wcześniej zapowiadała, że we wtorek ogłosi poparcie dla jednego z kandydatów do fotela prezydenta Francji.

Z sondażu opublikowanego w poniedziałek przez tygodnik Le Point w wyborach prezydenckich, które odbędą się 6 maja br. na kandydata socjalistów Francois Hollande'a chce zamiar głosować 53 proc. wyborców, a na prezydenta Sarkozy'ego - 47 proc.

Czytaj więcej o wyborach we Francji
Hollande myśli podobnie jak Sarkozy. Chce... - _ To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą _ - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta.
Sarkozy czy Hollande? Rosati wskazuje Profesor ocenia, wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.
Sarkozy jak koliber. Francuzi go przepędzą? Im dłużej Sarkozy rządził, tym częściej Francuzi musieli zadawać sobie pytanie: Dokąd prowadzi nas ten człowiek? - tak wyniki wyborów we Francji komentuje niemiecka prasa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)