Notowania

sawicki
22.08.2009 08:00

Sawicki ma pomysł na hipermarkety. Wysyła UOKiK

Domaga się on sprawdzenia, czy nie stosują one ukrytych marż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister Marek Sawicki domaga się od UOKiK sprawdzenia, czy wielkie sieci handlowe nie stosują ukrytych marż. Chodzi o opłaty, które producent albo dystrybutor towarów musi ponieść, aby jego towar znalazł się w sklepie - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

Marek Sawicki zakłada, że zespół składający się z przedstawicieli ministerstw: Gospodarki, Skarbu, Finansów oraz UOKiK badałby, ile za żywność dostaje rolnik, pośrednicy, a za ile sprzedaje ją sklep. Minister chce, by zespół zaczął działać we wrześniu, a wyniki kontroli będą podawane do publicznej wiadomości na konferencjach prasowych. _ _

_ - Klienci mogliby wtedy odwrócić się od napiętnowanych sieci, a te w odpowiedzi obniżą ceny _ - uważa minister Sawicki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów interwencji jednak nie podejmie. Aneta Styrnik z UOKiK powiedziała gazecie, że urząd zajmuje się łamaniem przepisów w związku z nadużyciem pozycji dominującej. A tu to zjawisko nie występuje.

Przedsiębiorcy, którzy czują się pokrzywdzeni i uważają, że złamano prawo, mogą wystąpić do sądu powołując się na ustawę o nieuczciwej konkurencji.

* [ Coraz droższe hipermarkety ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/coraz;drozsze;hipermarkety,132,0,487300.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: sawicki, uokik, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz