Notowania

ukraina
17.06.2010 07:20

Sawicki: Prywatyzacja ziemi na Ukrainie szansą dla nas

Skorzystać mogą zarówno rolnicy, jak i pracownicy przetwórstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Jest ogromne otwarcie i zaproszenie dla naszych inwestorów _ - *podkreśla minister rolnictwa Marek Sawicki.*

Zdaniem ministra polscy inwestorzy mają nadzieję, że wraz z uwolnieniem rynku sprzedaży ziemi na Ukrainie ich aktywność w tym kraju wzrośnie. Sawicki wyjaśnił, że chodzi zarówno o tych, _ którzy chcą zajmować się bezpośrednią produkcją rolną, jak i tych, którzy pracują w obszarze przetwórstwa czy handlu _.

Według relacji ministra ze spotkań z przedstawicielami władz ukraińskich, zapowiadana przez nie prywatyzacja ziem rolniczych będzie oznaczać także korzyści dla polskich firm finansowych, zainteresowanych współpracą z Ukrainą.

Sawicki poinformował, że w czasie rozmów z władzami ukraińskimi zapewniono go o chęci walki z korupcją, która jest bolączką inwestorów z Polski, działających na miejscowym rynku.

_ - Ukraińcy mają również ogromną świadomość zapóźnień pod względem certyfikacji ich wyrobów, związanych z dążeniem Ukrainy do członkostwa w UE. Wyraziłem gotowość strony polskiej do współpracy w tym zakresie _ - powiedział szef resortu rolnictwa.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Komisja Europejska ułatwia wypłatę pomocy rolnikom ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komisja;europejska;ulatwia;wyplate;pomocy;rolnikom,56,0,633400.html )
* [ Jak powódź wpłynie na ceny żywności? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jak;powodz;wplynie;na;ceny;zywnosci,223,0,631775.html )
* [ Minister uspokaja: Powódź nie zagrozi zbiorom ]( http://news.money.pl/artykul/minister;uspokaja;powodz;nie;zagrozi;zbiorom,255,0,631295.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz