Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aleksander grad
27.07.2009 06:44

Schetyna poucza Grada: Na prywatyzację trzeba mieć pomysł

Plany Aleksandra Grada nie są planem rządu - mówi wicepremier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grzegorz Schetynamówi, że zapowiedzi dotyczące prywatyzacji ogłoszone przez ministra skarbuAleksandra Gradanie są planem całego rządu.

Minister spraw wewnętrznych i administracji w rozmowie z _ Gazetą Wyborczą _ podkreśla, że szef resortu skarbu zrobił spis firm, które w perspektywie mogą być prywatyzowane.
_ Grad powinien przekazać listę premierowi, a nie ogłaszać ją w mediach. Nie można sprzedawać KGHM czy koncernu paliwowego Lotos tylko z tego powodu, że budżet potrzebuje pieniędzy. To decyzja rządu o znaczeniu strategicznym _ - mówi Grzegorz Schetyna.

Szef MSWiA dodaje, że na prywatyzację trzeba mieć pomysł, wiedzieć, co chce się osiągnąć, nie tylko w wymiarze finansowym, ale i społecznym. _ Czy KGHM ma być sprzedany na polskiej giełdzie, czy szukamy inwestora strategicznego. Nie można podejmować takiej decyzji ad hoc. Na Dolnym Śląsku zlikwidowano już kopalnie w Wałbrzychu i powstał ogromny problem społeczny _ - mówi Grzegorz Schetyna.
Minister spraw wewnętrznych podkreśla, że górnicy otrzymali obietnicę, że KGHM nie będzie prywatyzowany w tej kadencji.

Grzegorz Schetyna broni też działań policji wobec kupców z warszawskich KDT. Jego zdaniem policjanci zareagowali w odpowiednim momencie, po pierwszym sygnale, że łamane jest prawo. _ Policja przeprowadziła skuteczną akcję, oceniam ją dobrze _ - mówi szef MSWiA _ Gazecie Wyborczej _.

Czytaj w Money.pl
*Megaprywatyzacja. Kto kupi KGHM? * Jeśli Skarb Państwa pozbędzie się swoich pakietów spółek z GPW zyska na tym 17,5 mld złotych. O realizację planów będzie jednak ciężko. Czytaj w Money.pl
Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz