Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vat
24.08.2005 11:45

Sejm przegłosuje prezydenckie weto do ustawy o zwrocie VAT-u?

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz nie wyklucza zwołania dodatkowego posiedzenia Izby, w trakcie którego miałoby być głosowane prezydenckie weto do ustawy o zwrocie VAT-u w budownictwie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aleksander Kwaśniewski nie podpisał ustawy, tłumacząc to zbyt wysokimi kosztami dla budżetu państwa. Cimoszewicz powiedział Radiu Gdańsk, że jest zaskoczony m.in. stanowiskiem rządu, który apelował do prezydenta o zawetowanie ustawy.

_ fot. PAP/Tomasz Gzell Marszałek Włodzimierz Cimoszewicz być może poprowadzi posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie odrzucą prezydenckie weto do ustawy o zwrocie VAT-u. _

"Niestety muszę przyznać, że rząd nie dotrzymał słowa" - powiedział marszałek. Ustawa o zwrocie VAT-u miała rekompensować wydatki na materiały budowlane, których ceny wrosły po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

By ustawa jednak mogła wejść w życie, posłowie musieliby weto prezydenta odrzucić.

Tymczasem nie było dotychczas planów zwoływania posiedzenia Sejmu, oprócz uroczystego zgromadzenia 29 sierpnia z okazji 25. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności. Zdaniem marszałka Cimoszewicza, jest bardzo mało czasu na zwołanie dodatkowego posiedzenia. Sejm musi najpierw otrzymać oficjalną informację z Kancelarii Prezydenta o wecie do ustawy wraz z uzasadnieniem. Potem musi się do tego odnieść komisja sejmowa.

Tagi: vat, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz