Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
17.09.2005 09:51

Sejm szturmują nauczyciele, ekonomiści, prawnicy i rolnicy

Zainteresowanych objęciem funkcji posła jest kilku listonoszy, kaletników, kelnerów, barmanów i gospodyń domowych. Posłankami chcą zostać także trzy panie które są kosmetyczkami. Kandyduje też drwal i dróżniczka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wsród kandydatów dominują jednak ekonomiści, prawnicy i rolnicy. O mandaty poselskie ubiega się również duża grupa studentów, lekarzy, politologów, handlowców oraz emerytów.

Z Wiejską swą przyszłość na najbliższe cztery lata chciałoby związać też dwóch ichtiologów oraz drwal i dróżniczka.

W wyborach do Sejmu zgłoszono 10802 kandydatów, z tego - jak wyliczyła Państwowa Komisja Wyborcza - 24,5 proc. stanowią kobiety. O jeden mandat poselski ubiega się 23 kandydatów - najstarszy liczy 89 lat.

Wśród kandydatów najwięcej jest nauczycieli - 928 przedstawicieli tego zawodu chce zamienić ławki szkolne na ławy poselskie. Liczna - bo ponad 700-osobowa - jest w wyborach reprezentacja ekonomistów.

W roli posłów widziałoby się niemal czterystu prawników. O mandat poselski stara się podobna liczba rolników i studentów. Środowisko medyczne reprezentować będzie na listach wyborczych w całym kraju ponad trzystu lekarzy, ponad 80 pielęgniarek oraz 45 weterynarzy. Swe polityczne aspiracje w Sejmie realizować chce także niemal trzystu politologów.

Informatyków, którzy chcą zostać parlamentarzystami jest ponad stu, takie plany ma podobna liczba dziennikarzy i historyków. O mandat poselski walczyć będzie też ponad trzydziestu ogrodników. Wśród kandydatów jest też około 20 krawcowych i krawców oraz kucharzy.

Objęcie funkcji posła jest przedmiotem zainteresowania kilku listonoszy, kaletników, kelnerów, barmanów i gospodyń domowych. Posłankami chcą zostać także trzy panie które są kosmetyczkami. Do Sejmu wybierają się też trenerzy: judo, kolarstwa, koszykówki i piłki nożnej.

Zawody artystyczne reprezentuje wśród kandydatów czterech reżyserów, sześciu pisarzy, poeta i dwie aktorki. Do Sejmu wybiera się też kilkunastu plastyków i muzyków oraz kilku rzeźbiarzy.

Walczyć o mandat poselski będzie 27 kandydatów, którzy w rubryce "zawód" wpisują słowo "poseł". Siedem osób uważa, że ich zawodem jest bycie politykiem.

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz