Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Setki ciężarówek na przejściach Białorusi z Litwą. Rosjanie chcą ominąć Polskę

Setki ciężarówek na przejściach Białorusi z Litwą. Rosjanie chcą ominąć Polskę

Fot. Jacek Bereźnicki

Coraz większe kolejki samochodów ciężarowych na białorusko-litewskich przejściach granicznych. Media w Mińsku informują, że jest to związane z przyjazdem wielu rosyjskich TIR-ów.

Z powodu braku polsko-rosyjskich ustaleń dotyczących zezwoleń transportowych, szukają one dróg objazdu naszego kraju. Na czterech przejściach granicznych z Litwą na wyjazd z Białorusi czeka w kolejce około pół tysiąca TIR-ów. Dla przykładu w piątek było ich o jedną trzecią mniej.Niewielkie kolejki pojawiły się również na obu białorusko-łotewskich przejściach.

Aleksander Ciszczenka - rzecznik Państwowego Komitetu Wojsk Granicznych Białorusi poinformował, że dopóki Polska i Rosja nie uzgodnią kwot zezwoleń transportowych, wszystkie ciężarówki będą kierować się na Białoruś i do państw bałtyckich. Dodał, że Białoruś i Litwa skierowały na przejścia graniczne dodatkową obsługę.


Mińskie media zwracają uwagę, że rosyjskie ciężarówki w drodze do zachodniej Europy muszą omijać również Ukrainę. Tam grupy ludzi, złożone między innymi z byłych uczestników walk w Donbasie, blokują przejazdy ciężarówek z rosyjską rejestracją.

białoruś, rosja, ciężarówki, tir, blokada, litwa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Czekista
89.77.118.* 2016-02-16 23:10
A teraz Żmudzini powinni zamknąć granicę dla Ruskich. W ramach wdzięczności za zakręcie kurka do rafinerii w Możejkach. Dlaczego jeszcze tego nie zrobili? Czy czekają jak Ruskie wjadą nie TIR-ami a tankami
Wiki310
89.78.231.* 2016-02-16 01:43
Teraz dopiero Polska, Ukraina i kraje Bałtyckie powinny wspólnie postawić Rosji twarde warunki odnośnie transportu. I nie ma przebacz. Jak teraz tego nie zrobią to są głupcy 1 za 1.
..o nieee
88.199.110.* 2016-02-15 16:00
głupota kacapa nie ma granic
Zobacz więcej komentarzy (190)