Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Setki ciężarówek na przejściach Białorusi z Litwą. Rosjanie chcą ominąć Polskę

0
Podziel się:

Coraz większe kolejki samochodów ciężarowych na białorusko-litewskich przejściach granicznych. Media w Mińsku informują, że jest to związane z przyjazdem wielu rosyjskich TIR-ów.

Setki ciężarówek na przejściach Białorusi z Litwą. Rosjanie chcą ominąć Polskę
(Jacek Bereźnicki)
bETcLawR

Z powodu braku polsko-rosyjskich ustaleń dotyczących zezwoleń transportowych, szukają one dróg objazdu naszego kraju. Na czterech przejściach granicznych z Litwą na wyjazd z Białorusi czeka w kolejce około pół tysiąca TIR-ów. Dla przykładu w piątek było ich o jedną trzecią mniej.Niewielkie kolejki pojawiły się również na obu białorusko-łotewskich przejściach.

Aleksander Ciszczenka - rzecznik Państwowego Komitetu Wojsk Granicznych Białorusi poinformował, że dopóki Polska i Rosja nie uzgodnią kwot zezwoleń transportowych, wszystkie ciężarówki będą kierować się na Białoruś i do państw bałtyckich. Dodał, że Białoruś i Litwa skierowały na przejścia graniczne dodatkową obsługę.

Mińskie media zwracają uwagę, że rosyjskie ciężarówki w drodze do zachodniej Europy muszą omijać również Ukrainę. Tam grupy ludzi, złożone między innymi z byłych uczestników walk w Donbasie, blokują przejazdy ciężarówek z rosyjską rejestracją.

bETcLaxu
KOMENTARZE
(0)