Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Sfinks buduje sieć pizzerii. Pierwsza restauracja już działa

10
Podziel się:

Sfinks Polska otworzył w podwarszawskim Piastowie restaurację Fabryka Pizzy. To pierwszy lokal, w który Sfinks zainwestował w ramach tzw. masterfranczyzy.

Nowa pizzeria w Piastowie ma dać początek dużej sieci, zarządzanej przez Sfinks Polska
Nowa pizzeria w Piastowie ma dać początek dużej sieci, zarządzanej przez Sfinks Polska (Sfinks Polska / materiały prasowe)

Sfinks Polska otworzył w podwarszawskim Piastowie restaurację Fabryka Pizzy. To pierwszy lokal, w który Sfinks zainwestował w ramach tzw. masterfranczyzy.

Dwa lata temu Sfinks przymierzał się do przejęcia sieci pizzerii Da Grasso. Inwestycja w 200 restauracji to byłby atak na pozycję MacDonald's w Polsce. Nic z tego jednak nie wyszło,Sfinks się wycofał.

Myśli o założeniu własnej sieci pizzerii najwyraźniej jednak nie dawały spokoju zarządowi spółki, bo w środę poinformował o otwarciu pierwszej restauracji w przyszłej sieci Fabryka Pizzy.

W podwarszawskim Piastowie powstał lokal na zasadzie master franczyzy. Ten termin oznacza, że prowadzący restauracje będzie sam zarządzał siecią. Tym master franczyzobiorcą będzie właśnie Sfinks Polska. Pizzeria w Piastowie jest lokalem własnym Sfinksa.

- Już od dłuższego czasu interesowaliśmy się segmentem pizzerii i kuchni włoskiej, bo tego typu lokale cieszą się ogromną popularnością w Polsce - powiedziała Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska. - Widzimy w tej marce (Fabryka Pizzy - red.) duży potencjał i dlatego postanowiliśmy zainwestować.

Zobacz także: Zobacz również: Domowa "pizza" inna niż wszystkie. Nie potrzebujesz drożdży

Nowo powstała restauracja, której sala zajmuje powierzchnię ok. 90 m2 pomieści blisko 70 osób.

Sieć Fabryka Pizzy łącznie z lokalem w Piastowie liczy 12 restauracji. Na bazie umowy inwestycyjnej zawartej z właścicielem Fabryki Pizzy, grupa Sfinks posiada wyłączne prawo do jej rozwoju. W najbliższych miesiącach spółka ma w planie otwarcie kolejnych restauracji, m.in. w Kołobrzegu, Mińsku Mazowieckim i Zgierzu.

Fabryka Pizzy obok pizzy, oferować będzie gościom dania kuchni włoskiej. W komunikacie chwali się daniem o nazwie - bombery, czyli gorące buły pizzowe z różnymi składnikami. Lokal będzie miał usługę dowozu do klienta.

Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju. Zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 13 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i dwoma restauracjami WOOK (segment casual dining). Sfinks Polska jest notowany na GPW od 2006 r.

Akcje spółki zareagowały na powyższe informacje pozytywnie. Rosną w środę o 2,6 proc., odbijając się od trzyletniego minimum odnotowanego we wtorek.

Notowania akcji Sfinks Polska w ostatnim tygodniu

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Unknown
7 lat temu
Franczyza w Sfinksie?, dziękuję postoję. Mistrzowie wyj...bki.
syrenka
7 lat temu
SFINKS POLSKA S.A UTWORZYŁ 2-E FIRMY SF S.A I CHJ .S.A PO CO ? CHYBA ,ŻE BĘDZIE OGŁASZAŁ UPADŁOŚĆ ........... TA DRUGA FIRMA POWINNA MIEĆ NAZWĘ CH.J S.A/ KROPKA ZAMIAST O Z KRESKĄ/.....................,,TAK BEZNADZIEJNIE ZARZĄDZANEJ FIRMY NIE WIDZIAŁEM / S. CACEK na 2- giej odprawie po przejęciu firmy/ historia zatacza koło prezesunio mówił chyba o sobie ?
GoscWawa
7 lat temu
W restauracjach Sfinxa są pustki, bo za drogo jest jak na polskie zarobki. Ja tam nie byłem od co najmniej kilku lat' za to co najmniej raz w tygodniu chodzę do Armit Kebab w Warszawie na Placu Wilsona i tam zawsze jak idę to są tłumy, aż czasem trudno miejsce znaleźć. Ceny są tam ok, a jedzenie naprawdę smaczne.
pablog
7 lat temu
Kiedyś często chodziłem, zjeść, a i bywało, że z kolegami na coś mocniejszego, ostatnio byłem, i nie dość, że ceny ostro w górę to i porcje zmniejszone, nie tędy droga wg mnie, przestałem do nich chodzić......
Tylko Widzew!...
7 lat temu
NIE JEM U CACKA!!!! SFINKS, WOOK, CHŁOPSKIE JADŁO...OUT!!!