Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przetargi mon
05.09.2011 14:17

Siemoniak zapowiada kolejne kontrakty dla zbrojeniówki

Dodatkowo polskie firmy mogą tez liczyć na wsparcie szefa MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hiuppo/CC/Wikipedia)

Szef MON potwierdził w czasie wizyty na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, że ministerstwo w ciągu najbliższych trzech lat wesprze finansowo koncern Bumar.

Jak wyjaśnił Tomasz Siemoniak 300 milionów złotych, jakie zamierza MON przekazać narodowemu konsorcjum zbrojeniowemu, pójdzie przede wszystkim na rozwijanie nowoczesnych technologii.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA MON:

Minister Siemoniak wyraził również przekonanie, że wojsko powinno być bliżej przemysłu obronnego. Dlatego też najbliższe dni zamierza poświęcić na objazd najważniejszych firm zbrojeniowych. Szef MON wybiera się między innymi do Salowej Woli i Mielca.

Z kolei szef dyplomacji Radosław Sikorski, który odwiedził Salon Przemysłu Obronnego, w Kielcach zapowiedział, że będzie wspierał promocję polskiej zbrojeniówki za granicą.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RADOSŁAWA SIKORSKIEGO:

Jednym z warunków wsparcia finansowego dla grupy Bumar przez MON jest zagwarantowanie, że sfinansowane z rządowych pieniędzy badania i projekty zakończą się wdrożeniem nowych modeli uzbrojenia.

Według dzisiejszej _ Rzeczpospolitej _, na liście priorytetów ma być między innymi precyzyjna amunicja artyleryjska kalibru 155 milimetrów, nowoczesna armatohaubica samobieżna Krab i samobieżny moździerz Rak. Jednym z kluczowych programów rozwoju uzbrojenia prowadzonym przez Bumar jest obecnie budowa wielozadaniowej platformy bojowej Anders. W przyszłości na podstawie tego eksperymentalnego pojazdu ma powstać bojowy wóz piechoty, który mógłby zastąpić w armii wysłużone BWP-y.

Czytaj więcej na temat polskiej branży zbrojeniowej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t46400.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ten;dokument;dobije;polska;zbrojeniowke,128,0,891008.html) Ten dokument dobije polską zbrojeniówkę? Unijny przepis pozwoli startować w otwartych przetargach również zagranicznym koncernom zbrojeniowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t77123.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;w;armii;najwazniejsza;jest;modernizacja;obrony;powietrznej,127,0,891263.html) Na to polska armia wyda dziesiątki miliardów Do 2018 roku, MON zaplanowało wydać na modernizację 30 mld zł i kupić między innymi śmigłowce i samolot bojowo-szkolny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zbrojeniowka;chce;zamowien;w;polskiej;armii;tylko;dla;siebie;szykuja;sie;protesty,219,0,885211.html) Boją się dyrektywy Unii, więc będą strajkować Związkowcy obawiają się wchodzącej w życie w sierpniu dyrektywy unijnej, która umożliwi zagranicznym koncernom uczestnictwo w przetargach na dostawy dla polskiej armii.
Tagi: przetargi mon, mon, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz