Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aleksander kwaśniewski
07.12.2012 14:43

Siwiec występuje z SLD. Powodem brak współpracy z Ruchem Palikota

Złożyłem rezygnację na ręce Leszka Millera. Nie jest mi dobrze, to jest smutny dzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Eurodeputowany Marek Siwiec rezygnuje z członkostwa w SLD. Jak powiedział IAR, powodem decyzji jest brak współpracy partii z Ruchem Palikota oraz nieumiejętne wykorzystywanie doświadczenia byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Aktualizacja 15:10

- _ Złożyłem rezygnację na ręce Leszka Millera. Jak już coś powiem to mówię. Nie jest mi dobrze, to jest smutny dzień _ - stwierdził polityk.

Siwiec przyznał, że liczył na to, że uda mu się SLD zmotywować do innych działań, ale tak się nie stało. Dodał też, że nie widzi w Sojuszu woli współpracy z Aleksandrem Kwaśniewskim oraz, że partia prowadzi politykę, która _ nie gwarantuje wyjścia z opozycji _, a w przyszłym roku minie 9 lat odkąd SLD nie uczestniczy w rządach.

Leszek Miller przyjął już decyzję Marka Siwca. Wcześniej europoseł poinformował o swojej decyzji Aleksandra Kwaśniewskiego. Marek Siwiec nie chciał się jednak wypowiadać na temat swoich planów politycznych na najbliższe miesiące.

- _ Nie będę ukrywał, że jest to dla nas duże zaskoczenie. Marek Siwiec proponował bardzo bliską współpracę z Ruchem Palikota, ale był w tym osamotniony. Wczorajszy dzień pokazał zresztą, że Ruchowi Palikota jest bliżej do Platformy niż do nas. I nie możemy się na to zgodzić _ - skomentował decyzje Siwca, Dariusz Joński rzecznik SLD. Dodał, że Sojusz współpracuje z Aleksandrem Kwaśniewskim, ale tam gdzie można.

Czytaj więcej w Money.pl
Radzą Piechocińskiemu czym ma się zająć Postawienie na wzrost gospodarczy, eksport, inwestowanie i rozwój, energetykę odnawialną, tworzenie nowych miejsc pracy - tym, według SLD, powinien zająć się nowy minister gospodarki.
"Tusk spędzi z nim upojne dni i noce" Piechociński i Tusk są jak małżeństwo, do którego wkradnie się skrzecząca rzeczywistość.
SLD zgadza się z Gowinem. Poprze ustawę? Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotkał się z klubem SLD. Przekonywał do poparcia projektowanych przez resort przepisów ws. seryjnych zabójców, w tym pedofilów, którzy w 2014 r. zaczną wychodzić na wolność.
Tagi: aleksander kwaśniewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz