Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skarb państwa oszukany. Na 65 milionów złotych

0
Podziel się:

Są pierwsze zatrzymania w aferze, związanej z nielegalnym handlem olejem napędowym z Białorusi.

Funkcjonariusze ABW
Funkcjonariusze ABW (Witold Rozbicki/Reporter)

Są pierwsze zatrzymania w aferze, związanej z nielegalnym handlem olejem napędowym z Białorusi. Przestępcy mieli oszukać skarb państwa na 65 milionów złotych.

Aferę ujawnił przed trzema miesiącami _ Puls Biznesu _. Oszuści sprowadzali białoruski olej napędowy przez Litwę i Łotwę. W dokumentach deklarowano jednak mocno zaniżaną wartość towaru, który trafiał do fikcyjnych pośredników, aby _ zgubić _ VAT. Następnie paliwo było sprzedawane legalnie działającym firmom. Oszuści oferowali towar po niższej cenie niż wielkie koncerny paliwowe

W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy podejrzane osoby. Dwie z nich trafiły do aresztu, a wszystkim grozi do 10 lat więzienia. ABW przeszukała też kilkadziesiąt mieszkań i siedzib spółek w różnych częściach kraju. Na kontach firm uczestniczących w procederze zabezpieczono 10 i pół miliona złotych.

Ministerstwo Finansów odrzuca propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą uzyskania prawa do uruchamiania tak zwanego mechanizmu szybkiego reagowania. Chodzi o przyspieszenie wprowadzania zmian prawnych, służących zwalczaniu przestępstw podatkowych. Zdaniem ekspertów, stanowisko ministerstwa jest niebezpieczne dla państwa i podatników.

Czytaj więcej w Money.pl
"Na tych zmianach w VAT, więcej stracimy" Prawnicy ocenili, że projekt nowelizacji ustawy o VAT zawiera liczne błędy legislacyjne. _ Części przedsiębiorców może poważnie utrudnić działanie _.
"Politycy PiS przyklejają sobie brodę i rozdają pieniądze" Jest pomysł na to, jak ulżyć firmom. Podatek mógłby być niższy nawet o 250 zł miesięcznie.
Rostowski: VAT spadnie za dwa lata. Obiecuję Minister finansów przekonuje, że rząd nie odstąpi od obietnicy, że podatek wzrósł tymczasowo.
vat
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)