Notowania

vat
19.09.2012 07:03

Skarb państwa oszukany. Na 65 milionów złotych

Są pierwsze zatrzymania w aferze, związanej z nielegalnym handlem olejem napędowym z Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)
Funkcjonariusze ABW

Są pierwsze zatrzymania w aferze, związanej z nielegalnym handlem olejem napędowym z Białorusi. Przestępcy mieli oszukać skarb państwa na 65 milionów złotych.

Aferę ujawnił przed trzema miesiącami _ Puls Biznesu _. Oszuści sprowadzali białoruski olej napędowy przez Litwę i Łotwę. W dokumentach deklarowano jednak mocno zaniżaną wartość towaru, który trafiał do fikcyjnych pośredników, aby _ zgubić _ VAT. Następnie paliwo było sprzedawane legalnie działającym firmom. Oszuści oferowali towar po niższej cenie niż wielkie koncerny paliwowe

W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy podejrzane osoby. Dwie z nich trafiły do aresztu, a wszystkim grozi do 10 lat więzienia. ABW przeszukała też kilkadziesiąt mieszkań i siedzib spółek w różnych częściach kraju. Na kontach firm uczestniczących w procederze zabezpieczono 10 i pół miliona złotych.

Ministerstwo Finansów odrzuca propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą uzyskania prawa do uruchamiania tak zwanego mechanizmu szybkiego reagowania. Chodzi o przyspieszenie wprowadzania zmian prawnych, służących zwalczaniu przestępstw podatkowych. Zdaniem ekspertów, stanowisko ministerstwa jest niebezpieczne dla państwa i podatników.

Czytaj więcej w Money.pl
"Na tych zmianach w VAT, więcej stracimy" Prawnicy ocenili, że projekt nowelizacji ustawy o VAT zawiera liczne błędy legislacyjne. _ Części przedsiębiorców może poważnie utrudnić działanie _.
"Politycy PiS przyklejają sobie brodę i rozdają pieniądze" Jest pomysł na to, jak ulżyć firmom. Podatek mógłby być niższy nawet o 250 zł miesięcznie.
Rostowski: VAT spadnie za dwa lata. Obiecuję Minister finansów przekonuje, że rząd nie odstąpi od obietnicy, że podatek wzrósł tymczasowo.
Tagi: vat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz