Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sklepy internetowe zapłacą podatek handlowy. Minister potwierdza [WIDEO]

Sklepy internetowe zapłacą podatek handlowy. Minister potwierdza

 

 

Nie ma rozróżnienia w polskim prawie na sklep i sklep internetowy - mówi money.pl Henryk Kowalczyk. Minister stwierdza, że e-handel również zostanie opodatkowany. Zaznacza, że najwyższa stawka podatkowa nie powinna być dużo większa niż 2 proc.

Kowalczyk w programie #dziejesienazywo przyznaje, że w pierwotnej wersji podatku od sieci handlowych sklepy internetowy miały nie być opodatkowane. Jednak odkąd odstąpiono od naliczania nowej daniny od powierzchni sklepu na rzecz podatku obrotowego wszystko się zmieniło.

Minister przyznaje, że w polskim prawie nie ma rozróżnienia na sklepy tradycyjne i internetowe, a więc sklepy wirtualne automatycznie będą podlegały nowym regulacjom.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
studekon
46.22.169.* 2016-03-18 10:06
ten minister gada jakieś farmazony.
"podatek ma zapobiegać wyprowadzaniu pieniędzy za granicę przez duże sklepy" i w związku z tym nakładamy podatek na WSZYSTKIE firmy działające w POLSCE. Gdzie tu logika?
moim zdaniem absurdalna polityka! przecież państwo zamiast pomagać tylko przeszkadza obywatelom POLSKIM. nie zapewnia miejsc pracy a do tego jeszcze nie pozwala rozwinąć swojej działalności. Rząd w ten sposób zabija naszą przedsiębiorczość;
Ostatnie jeszcze branże gdzie dało się zarobić (np. sklepy internetowe) chcą dobić podatkiem. ALE:
Jeśli podatki uderzą w przedsiębiorców to jednocześnie uderzą w naszych pracodawców i bezrobocie skoczy do góry. Nikt w tym rządzie nie myśli???
GabrysiaaJ
31.179.145.* 2016-01-14 14:15
Ja nie rozumiem, może mi ktoś wytłumaczy?? Proszę :)
Mam sklep internetowy jestem VATowecem i mam księgę przychodów
Płacę więc VAT i podatek od przychodu i co jeszcze będę musiała płacić?
Za co te 2% ???
acidlukas
192.162.95.* 2016-01-13 23:47
Cytat :" Minister przyznaje, że w polskim prawie nie ma rozróżnienia na sklepy tradycyjne i internetowe, a więc sklepy wirtualne automatycznie będą podlegały nowym regulacjom"

no on sobie chyba żartuje... a 14 dni prawa do zwrotu bez podania przyczyny? juz nawet nie o sam zwrot chodzi tylko o fakt, że w takim przypadku e-sklep jest w plecy koszt transportu. poza tym e-sklepu obłozone są wieloma innymi wymogami w porównaniu do sklepów tradycyjnych wiec pan mynyster chyba nie wie o czym mówi.
Zobacz więcej komentarzy (233)