Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sklepy stają się placówkami pocztowymi. InPost kręci nosem na takie omijanie zakazu handlu w niedziele

Sprytnego sposobu na zakaz handlu w niedziele Żabce pozazdrościła sieć sklepów alkoholowych Al. Capone. Sklepy te mają działać jako placówki pocztowe InPost, ale firma kurierska jest bardzo niechętna takiemu omijaniu przepisów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras. Al. Capone)
16 z 33 sklepów Al. Capone działa na zasadach franczyzy.

O tym, że licząca 33 sklepy w południowej Polsce sieć skorzystała z ustawowej furtki, jako pierwsze poinformowały Wiadomości Handlowe. Potwierdził to prezes Al. Capone Sławomir Skowron.

Firma podpisała umowę z InPostem w sprawie uruchomienia w niektórych sklepach punktów obsługi paczek, w skrócie POP. Można w takim punkcie nadać przesyłkę lub odebrać paczkę, jeśli kurier InPostu nie zastał adresata w domu.

Wideo: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą?

- Na mocy umowy z InPostem możemy legalnie otwierać sklepy we wszystkie niedziele - powiedział serwisowi Skowron. - W naszej branży rezygnacja handlu w niedziele byłaby bardzo dotkliwa. Weekend to czas, kiedy jest najwięcej okazji do spożycia napojów alkoholowych - wyjaśnił.

Okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta. - Jesteśmy przeciwni, aby nasi partnerzy w ten sposób wykorzystywali punkty pocztowe InPostu - powiedział Wiadomościom Handlowym rzecznik InPostu Wojciech Kądziołka. - Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy, o czym wyraźnie komunikujemy w rozmowach z partnerami - dodał.

Czy ten "zdecydowany sprzeciw" oznacza to, że Al. Capone nadużył umowy z firmą kurierską? Zapytaliśmy Wojciecha Kądziołkę, czy spółka zamierza podjąć w tej sprawie jakieś kroki. - Opisany case został przekazany do naszego działu prawnego, jest drobiazgowo analizowany. Po ocenie naszego partnera zostaną podjęte decyzje - zapowiedział w mailu do money.pl.

Na pytania wysłane do Al. Capone do chwili publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

casd"Opisany case został przekazany do naszego działu prawnego" - Wydaje mi się że w języku polskim nie ma takiego słowa jak "case". Co za piepszony … Czytaj całość

21-09-2018

KafinPrecz z pisowskimi zakazami!!!!

21-09-2018

MajkelSuper! Po wezwanie na odwykowe leczenie..... pójdę do monopolowego. 😀

Rozwiń komentarze (16)