Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Sklepy stają się placówkami pocztowymi. InPost kręci nosem na takie omijanie zakazu handlu w niedziele

Sklepy stają się placówkami pocztowymi. InPost kręci nosem na takie omijanie zakazu handlu w niedziele

16 z 33 sklepów Al. Capone działa na zasadach franczyzy. Fot. mat. pras. Al. Capone
16 z 33 sklepów Al. Capone działa na zasadach franczyzy.

Sprytnego sposobu na zakaz handlu w niedziele Żabce pozazdrościła sieć sklepów alkoholowych Al. Capone. Sklepy te mają działać jako placówki pocztowe InPost, ale firma kurierska jest bardzo niechętna takiemu omijaniu przepisów.

O tym, że licząca 33 sklepy w południowej Polsce sieć skorzystała z ustawowej furtki, jako pierwsze poinformowały Wiadomości Handlowe. Potwierdził to prezes Al. Capone Sławomir Skowron.

Firma podpisała umowę z InPostem w sprawie uruchomienia w niektórych sklepach punktów obsługi paczek, w skrócie POP. Można w takim punkcie nadać przesyłkę lub odebrać paczkę, jeśli kurier InPostu nie zastał adresata w domu.

Wideo: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą?

 

 

- Na mocy umowy z InPostem możemy legalnie otwierać sklepy we wszystkie niedziele - powiedział serwisowi Skowron. - W naszej branży rezygnacja handlu w niedziele byłaby bardzo dotkliwa. Weekend to czas, kiedy jest najwięcej okazji do spożycia napojów alkoholowych - wyjaśnił.

Okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta. - Jesteśmy przeciwni, aby nasi partnerzy w ten sposób wykorzystywali punkty pocztowe InPostu - powiedział Wiadomościom Handlowym rzecznik InPostu Wojciech Kądziołka. - Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy, o czym wyraźnie komunikujemy w rozmowach z partnerami - dodał.

Czy ten "zdecydowany sprzeciw" oznacza to, że Al. Capone nadużył umowy z firmą kurierską? Zapytaliśmy Wojciecha Kądziołkę, czy spółka zamierza podjąć w tej sprawie jakieś kroki. - Opisany case został przekazany do naszego działu prawnego, jest drobiazgowo analizowany. Po ocenie naszego partnera zostaną podjęte decyzje - zapowiedział w mailu do money.pl.

Na pytania wysłane do Al. Capone do chwili publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Material
2018-09-23 16:00
Proponuje korzystać z ich usług, aby sparaliżować ich działanie to wtedy wycofają się z tego pomysłu.
Marcin
2018-09-23 12:36
Al. Capone ?????? A co to za nazwa?? Moda na recydywe i kryminał? Niebawem może coś z Polski np. Zdzichu Marchwicki. ??? Porąbało co niektórych.
xxx
2018-09-23 12:16
O tym czy sklepy mają być otwarte powinni decydować klienci, nie politycy.
Pokaż wszystkie komentarze (16)