Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Sklepy stają się placówkami pocztowymi. InPost kręci nosem na takie omijanie zakazu handlu w niedziele

16
Podziel się:

Sprytnego sposobu na zakaz handlu w niedziele Żabce pozazdrościła sieć sklepów alkoholowych Al. Capone. Sklepy te mają działać jako placówki pocztowe InPost, ale firma kurierska jest bardzo niechętna takiemu omijaniu przepisów.

16 z 33 sklepów Al. Capone działa na zasadach franczyzy.
16 z 33 sklepów Al. Capone działa na zasadach franczyzy. (mat. pras. Al. Capone)

O tym, że licząca 33 sklepy w południowej Polsce sieć skorzystała z ustawowej furtki, jako pierwsze poinformowały Wiadomości Handlowe. Potwierdził to prezes Al. Capone Sławomir Skowron.

Firma podpisała umowę z InPostem w sprawie uruchomienia w niektórych sklepach punktów obsługi paczek, w skrócie POP. Można w takim punkcie nadać przesyłkę lub odebrać paczkę, jeśli kurier InPostu nie zastał adresata w domu.

Zobacz także: Wideo: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą?

- Na mocy umowy z InPostem możemy legalnie otwierać sklepy we wszystkie niedziele - powiedział serwisowi Skowron. - W naszej branży rezygnacja handlu w niedziele byłaby bardzo dotkliwa. Weekend to czas, kiedy jest najwięcej okazji do spożycia napojów alkoholowych - wyjaśnił.

Okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta. - Jesteśmy przeciwni, aby nasi partnerzy w ten sposób wykorzystywali punkty pocztowe InPostu - powiedział Wiadomościom Handlowym rzecznik InPostu Wojciech Kądziołka. - Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy, o czym wyraźnie komunikujemy w rozmowach z partnerami - dodał.

Czy ten "zdecydowany sprzeciw" oznacza to, że Al. Capone nadużył umowy z firmą kurierską? Zapytaliśmy Wojciecha Kądziołkę, czy spółka zamierza podjąć w tej sprawie jakieś kroki. - Opisany case został przekazany do naszego działu prawnego, jest drobiazgowo analizowany. Po ocenie naszego partnera zostaną podjęte decyzje - zapowiedział w mailu do money.pl.

Na pytania wysłane do Al. Capone do chwili publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Material
6 lat temu
Proponuje korzystać z ich usług, aby sparaliżować ich działanie to wtedy wycofają się z tego pomysłu.
Marcin
6 lat temu
Al. Capone ?????? A co to za nazwa?? Moda na recydywe i kryminał? Niebawem może coś z Polski np. Zdzichu Marchwicki. ??? Porąbało co niektórych.
xxx
6 lat temu
O tym czy sklepy mają być otwarte powinni decydować klienci, nie politycy.
jytf
6 lat temu
Tak naprawdę - ani jedna, ani druga strona nie odpowiedziała.
unia
6 lat temu
a ja mam gdzieś wolne niedzielę. wsześniej pracowalem 2 niedzielę w m-cu i miałem za to wolne dni w tygodniu. wiele rzeczy mogłem sobie załatwić. teraz robię od poniedziałku do piatku przez całe dni i nawet do sklepu nie mam kiedy z zona iść.