Notowania

służba zdrowia
12.09.2011 14:20

SLD krytykuje program PO dotyczący słuby zdrowia

Marek Balicki wskazuje, że propozycje zdrowotne Platformy Obywatelskiej składają się z ośmiu punktów, które nie zawierają recepty na najważniejsze problemy i wyzwania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Były minister zdrowia z SLD Marek Balicki wskazał, że propozycje zdrowotne Platformy Obywatelskiej składają się z ośmiu punktów, które nie zawierają recepty na najważniejsze problemy i wyzwania. Przestrzegł, że grozi więc sytuacja, w której w NFZ będzie mniej pieniędzy, niż obecnie. *

_ - Nie ma żadnego punktu dotyczącego profilaktyki, promocji zdrowia, to jest zaskakujące. Jak nie ma mowy o profilaktyce, to nie ma mowy o gabinetach lekarskich czy medycynie szkolnej _ - powiedział polityk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA BALICKIEGO:

Źródło: IAR

Balicki dodał, że w programie PO nie ma także żadnego pomysłu na naprawę Narodowego Funduszu Zdrowia. - _ To co jest najbardziej zaskakujące, to to, że Platforma Obywatelska proponuje Polakom, żeby swoją skałdkę przenieśli do przyszłych funduszy ubezpieczeniowych - czyli najbogatsi, bo tych będzie stać aby dopłacać. W ten sposób pieniędzy w NFZ będzie mniej, w zasadzie to taka oferta której nikt w Europie nie proponuje _ - zaznaczył Balicki.

Marek Balicki przypomniał na konferencji w Sejmie, że SLD proponuje w swoim programie refundację in vitro, gabinety lekarskie, stomatologiczne i opiekę pielęgniarki w każdej szkole, a także reformę NFZ.

Politycy Sojuszu wytykają również Platformie, że w jej programie nie ma słowa o związkach partnerskich, refundacji in vitro czy faktycznej likwidacji możliwości zatrudniania na podstawie tzw. umów śmieciowych.

Szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Ryszard Kalisz (SLD) podkreślał w poniedziałek na konferencji prasowej, że _ ze strony PO były sygnały _, iż poprze projekt o rejestrowanych związkach partnerskich. - _ W programie PO, który został ogłoszony w sobotę, nic o tym nie ma _ - zaznaczył. Jak więc ocenił, PO nie ma zamiaru - wbrew słowom premiera Donalda Tuska - _ dbać o godność ludzi, którzy chcą budować swoje szczęście tak, jak sami to sobie wyobrażają _.

W programie Platformy - kontynuował Kalisz - nie ma również nic _ o likwidacji w wymiarze sprawiedliwości zjawisk, które były i umożliwiły państwo PiS-owskie _. - _ Nie ma nic o tym, że trzeba dokończyć reformę postępowania przygotowawczego karnego i prokuratury. Nie ma nic o tym, że trzeba wyeliminować zjawisko aresztów wydobywczych czy śledztw trałowych _ - mówił Kalisz.

Wyjaśnił, że _ śledztwa trałowe to takie śledztwa, które wszczyna się z błahego powodu i przesłuchuje się wiele osób, aby nękać jakieś środowisko _. Jak zauważył Kalisz, program PO zawiera za to m.in. nową formę oceny sędziów, przeciwko której ta grupa zawodowa protestuje. - _ PO przez całe lata nie uchwaliła ustawy o czynnościach operacyjno-śledczych _ - zauważył.

W opinii polityka, widać wyraźnie, że przez cztery lata rządzenia PO nie oceniła IV RP i nie zmieniła systemu prawnego, który ją umożliwiał.

Czytaj więcej o przedwyborczych pomysłach polityków
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t19023.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/balicki;po;musi;wreszcie;zejsc;na;ziemie,183,0,793527.html) Balicki: PO musi wreszcie zejść na ziemię Zdaniem posła SLD pakiet zdrowotny to nie poważna reforma, a tylko zasłona dymna rządu. Ten jednak chwali się osiągnięciami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t156034.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kontrowersje;wokol;programu;po;absurd;piesn;przyszlosci,81,0,906833.html) Eksperci o programie PO: _ Absurd _, _ Pieśń przyszłości _ Ekonomiści są podzieleni w sprawie oceny nowego programu partii rządzącej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;straszy;bo;nie;ma;sie;czym;pochwalic,76,0,906828.html) Tak PO chce wygrać wybory. Wstyd i łatwizna PO liczy na to, że zostanie wybrana jako mniejsze zło - uważają politolodzy.
Tagi: służba zdrowia, sld, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz