Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
15.05.2012 22:21

SLD powinien współdziałać z Ruchem Palikota

Wiceszef SLD Józef Oleksy uważa, że Sojusz powinien współdziałać z Ruchem Palikota i że dialog tych partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceszef SLD Józef Oleksy uważa, że Sojusz powinien współdziałać z Ruchem Palikota i że dialog tych partii - w interesie centrolewicy - jest możliwy. Pod warunkiem, że lider Ruchu Janusz Palikot wykaże się rozsądkiem - zastrzega były premier i były szef SLD.

_ - To jest nowy ruch, nowy lider, nowe zjawisko, ja jestem zwolennikiem współdziałania _ - powiedział Oleksy w Kielcach.

_ - Jestem skłonny uważać, że szereg postulatów i ocen, które Ruch Palikota formułuje, mieszczą się w rozumieniu lewicowości, ale nie wyczerpują tego, co musi być dopowiedziane, żeby można było na trwale uważać, że ta lewicowość jest przypisana Ruchowi Palikota _ - dodał.

Oleksy zaznaczył, że znane jest stanowisko przewodniczącego SLD Leszka Millera, nacechowane _ niechęcią i urazą _ do lidera Ruchu Palikota, które stanowczo podkreśla również, iż Ruch Palikota nie jest partią lewicową, ani formacją o nachyleniu lewicowym.

Według Oleksego, Palikot wie o tym, że musi jeszcze dość dużo wykazać, żeby dowieść, że lewicowość to nie jest tylko antyklerykalizm, ponieważ nie każdy antyklerykał musi być uznany za lewicowca. _ Jestem dość spokojny, że przy rozsądku Janusza Palikota, który powinien wykazać, będzie możliwy dialog _ - uważa polityk.

Zaznaczył, że budowa silnej centrolewicy w Polsce nie będzie żadnym łączeniem się _ silnego _ SLD z _ nowym _ Ruchem Palikota, ale musi oznaczać gotowość do współpracy, bo inaczej liderzy będą się różnić, ale doły mogą uznać, że jest im blisko w wielu sprawach. _ Niech każda partia buduje swoją pozycję i będzie z tego pożytek _ - mówił Oleksy. Nie wykluczył wspólnej listy do europarlamentu SLD i Ruchu. _ Tu Leszek Miller się nie deklarował, że jest przeciw _ - mówił Oleksy.

W opinii jego opinii, jest sporo czasu na to, ażeby obie formacje poznały się bliżej, zidentyfikowały, co jest w kraju najważniejsze dla społeczeństwa i określiły swoją gotowość do współdziałania. _ Bo inaczej nie ma efektów w walce politycznej o władzę _ - dodał.

_ - Leszek Miller ma prawo nie akceptować tego, co Janusz Palikot naopowiadał oskarżając Leszka Millera _ - ocenił Oleksy. _ Palikot się rozpędził z ocenami wielkiego kalibru i tu nie mam żadnej wątpliwości _ - oświadczył wiceszef SLD.

Czytaj więcej o polskiej scenie politycznej w Money.pl
Palikot pójdzie w odstawkę. Nie chcą go tam Ich zdaniem w ostatnim czasie politycy Ruchu Palikota pokazali, że nie są formacją lewicową.
Palikot zmienia zdanie? Apeluje o współpracę W związku z wyborem Millera, szef Ruchu, Janusz Palikot w specjalnej depeszy pogratulował mu.
Oto prawdziwe powody transferu do Palikota _ - Miałem już SLD dość - _ mówi Money.pl Witold Klepacz, który dziś zmienił partyjne barwy.
Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz