Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby skarbowe sprawdzają dokumentację Janusza Palikota. Chodzi o milion zł podatku dochodowego

203
Podziel się:

Janusz Palikot jest podejrzewany o niezapłacenie ponad 1 mln zł podatku dochodowego od sprzedaży akcji "Polmosu" - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Służby skarbowe sprawdzają dokumentację Janusza Palikota. Chodzi o milion zł podatku dochodowego
(Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA/EastNews)
bEJciXJx

Służby skarbowe na polecenie prokuratury przeszukały firmę prowadzącą księgowość byłego posła.

PAP przypomina, że w 2001 roku spółka należąca do Janusza Palikota kupiła lubelski Polmos za 16 mln złotych. NIK uznała transakcję sprzedaży akcji lubelskich zakładów na rzecz Jabłonnej SA za niekorzystną dla skarbu państwa, ze względu na wynegocjowanie niskiej ceny akcji.

Zobacz także: Szydło "wkurzyła" wyborców PiS. Lisicki komentuje
bEJciXJz

Janusz Palikot poprzez spółkę Jabłonna kontrolował 80 proc. akcji Polmosu Lublin. Milion akcji Polmosu Palikot sprzedał w ofercie publicznej po 50 zł. Poprzedzała ona debiut spółki na GPW w 2005 roku. Udział spółki Jabłonna w kapitale Polmosu spadł wtedy do 41 proc. Rok później Palikot sprzedał spółkę Jabłonna na rzecz funduszy Oaktree Capital Management. Cena transakcji nie została ujawniona.

To nie pierwszy raz, kiedy Janusz Palikot, w przeszłości prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, ma problemy z prawem. W 2011 r. prokuratura umorzyła sprawę dotyczącą pominięcia w oświadczeniach majątkowychza lata 2007-2017, które składał jako poseł, dwóch samochodów, samolotu, trzech pożyczek i udziałów w dwóch spółkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEJciXKa
KOMENTARZE
(203)
Elek
3 lata temu
Służby skarbowe na polecenie prokuratury przeszukały księgowość. To oczywiście jest dopuszczalne, chociaż istnieje w prawie instytucja przedawnienia (ustania karalności). Karalność przestępstwa ustaje po upływie (za Wikipedią): 30 lat – gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa, 20 lat – gdy czyn stanowi inną zbrodnię, 15 lat – gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat, 10 lat – gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata, 5 lat – gdy chodzi o pozostałe występki. Zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu. Czyli, biorąc pod uwagę upływ czasu mamy do czynienia z "inną zbrodnią" lub "zbrodnią przeciwko ludzkości i zbrodnią wojenną". I wszystko jasne, w Polsce działania przeciw zakładom spirytusowym są zbrodnią przeciwko ludzkości!
Gdzie Rzym, g...
3 lata temu
Śledczy, pod wodzą prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, szukali układu. Znaleźli go m.in. w jednym z urzędów skarbowych w Szczecinie. Za zabawy Ziobry, tylko w tej sprawie Skarb Państwa poniósł stratę wypłacając poszkodowanemu przez niego urzędnikowi prawie 400.000 zł. DLACZEGO ZA POPISY PUPILA KACZYŃSKIEGO PŁACI SKARB PAŃSTWA A NIE TEN PUPIL???? SAM ŚCIGA DOKTORA LECZĄCEGO JEGO OJCA I ŻĄDA WYSOKIEGO ODSZKODOWANIA. LLLLLLLuuuuuuuuudddddddzzzzzzziiiiiiiiiieeeeeeeee!!!!!!!! Za batonik kogoś tam skazali, a święte polityczne krowy jeszcze łby podnoszą!!!!!!!!!!! Prawo? Sprawiedliwość?
Ala
3 lata temu
Sluzby niech sie biora z Mopsu !Tam jest sztab zlodziwji!
bEJciXKb
Pat Garret
3 lata temu
Nie przepadam za byłym właścicielem Polmosu. Ale podatki od takiej czynności, jakie by nie były, to do tej pory już się przedawniły. Nawet papierów nie trzeba trzymać.
misiu
3 lata temu
Jaruś nie zapomina. W końcu Palikot uważał Lecha Kaczyńskiego za chama.
...
Następna strona