Notowania

wybory na ukrainie
25.05.2014 16:12

Śmierć dziennikarza na Ukrainie. Włochy domagają się wyjaśnień

Włoski fotoreporter Andrea Rocchelli zginął w sobotę w rejonie Słowiańska we wschodniej Ukrainie. Wraz ze swym tłumaczem oraz fotoreporterem z Francji pojechał na linię frontu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Włochy domagać się będą wyjaśnienia okoliczności śmierci fotoreportera, który zginął wczoraj w okolicach Słowiańska. Minister spraw zagranicznych Federica Mogherini zwróci się w tej tej sprawie do szefa ukraińskiej dyplomacji Andrija Deszczycy.

Minister oświadczyła, że do ostatniej chwili miała nadzieję na to, że napływające wczoraj wieści z Ukrainy okażą się nieprawdziwe. Podkreśliła, że raz jeszcze najwyższą cenę za ujawnianie prawdy na temat ukraińskiego konfliktu płacą odważni ludzie mediów. Federica Mogherini wyraziła na koniec nadzieję, że dzisiejsze wybory prezydenckie na Ukrainie okażą się krokiem na drodze pojednania w tym kraju.

Włoski fotoreporter Andrea Rocchelli zginął w sobotę w rejonie Słowiańska we wschodniej Ukrainie. Wraz ze swym tłumaczem oraz fotoreporterem z Francji pojechał na linię frontu. Po wyjściu z samochodu zostali ostrzelani. Ukryli się w rowie, koło którego spadło następnie kilkadziesiąt pocisków. Jeden z nich wybuchł w środku rowu. Francuz został ranny, ale zdołał uciec spod ostrzału. Przez wiele godzin nie było wiadomo, co stało się z Rocchellim i jego tłumaczem. W niedzielę znaleziono ich ciała.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory na ukrainie, wlochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz