Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Smog sparaliżował ruch lotniczy w okolicach Pekinu

20
Podziel się:

Z relacji mediów wynika, że tylko do 18.00 z Pekinu nie odleciało 360 samolotów.

Smog sparaliżował ruch lotniczy w okolicach Pekinu
(Phillip Kalantzis Cope/Flickr)

Setki odwołanych połączeń lotniczych i wzrastające ceny żywności. Mieszkańcy Pekinu i okolicznych miast od ubiegłego piątku muszą stawić czoła największej w tym roku chmurze smogu. W stolicy Chin widoczność spadła do poniżej dwustu metrów.

Z tego powodu wczoraj na pekińskim lotnisku odwołanych zostało wiele rejsów. Z relacji mediów wynika, że tylko do 18.00 z Pekinu nie odleciało 360 samolotów. Dziś ponownie pekińskie lotnisko odwołuje część połączeń lotniczych, głównie jednak na kierunkach lokalnych. Z powodu utrzymującego się już szósty dzień smogu w Pekinie nieznacznie wzrosły ceny podstawowych produktów rolnych.

W stolicy Chin utrzymany został najwyższy alert dotyczący zanieczyszczenia powietrza. Z powodu smogu ograniczono ruch samochodów osobowych. Minimalna widoczność doprowadziła też do zamknięcia części autostrad wokół Pekinu.

Zdaniem synoptyków, sytuacja polepszy się już we czwartek. Wówczas spodziewany jest wiatr, które pomogą rozwiać część smogu znad chińskiej stolicy.

oprac.: Katarzyna Kalus

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(20)
WYRÓŻNIONE
Nessie
9 lat temu
Samoloty uziemione w Pekinie 360 stoi. Mnie tez Piszecie tylko poprawnie jesli chodzi o krytykę polskiego rzadu na dyktando Niemcow do ktorych nalezycie i dla ktorych pracujecie wy ktorzy rodaków dzielicie a za szkalujace nas Polaków artykuły bierzecie w euro wy i onet.
sdfs
9 lat temu
zdjęcia pożałowali
gbrycas
9 lat temu
Smog minie i będą startowały a nasze nie wystartują,bo ich nie mamy w wystarczającej ilości.