Notowania

smog
18.04.2017 18:16

Kraków nie zapomniał o smogu. Właśnie wydał 12 mln na walkę z zanieczyszczeniem

W Krakowie otwarto nową siedzibę Krajowego Laboratorium Referencyjnego i Wzorcującego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Inwestycja kosztowała 12 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)

- Nowoczesne laboratorium pozwoli lepiej walczyć ze smogiem - powiedział wojewoda małopolski Józef Pilch podczas wtorkowej uroczystości.

- Chcemy wszystkim gminom, powiatom w Małopolsce, które były niegdyś uzdrowiskowe przywrócić ich naturalność. Dlatego potrzebne jest nam to laboratorium. Chciałbym, aby w przyszłości w Krakowie zionął tylko smok (na turystów), a nie było smogu - dodał Pilch.

Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko zapewnił, że otwarte we wtorek laboratorium jest najlepszym "w tej części Europy, o ile nie na całym kontynencie".

Przez pierwsze trzy miesiące 2017 r. w stolicy Małopolski były ponad 50 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10.

Jak pisaliśmy niedawno w WP money, entuzjazm władz centralnych do walki ze smogiem znacznie opadł po tym, jak zrobiło się cieplej i Polacy wyłączyli piece.

Z dwóch rozporządzeń obiecanych przez rząd - określających jakim piecem można ogrzewać dom i czym można w nich palić - gotowe nie jest żadne. - Czeka nas jeszcze kilka smogowych zim - mówił wówczas w WP money Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Tagi: smog, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2017

HahahahaaaaaaaaZatrudnili kolejnych urzędasów i gadają, że walczą ze smogiem. Bareja miałby kuuupę roboty w współczesnej Polsce. No to teraz jeszcze musi powstać … Czytaj całość

18-04-2017

jasGdyby te dwanaście milonów wydać na zakup 1200 kotłów gazowych kondensacyjnych po OKOŁO 10 tys. zł to ile by wydali ???? Liczę 1200x 10000 = 12000000. … Czytaj całość

19-04-2017

agrizamiast wydać te pieniądze na wymianę pieców,przybędzie kilkanaście etatów darmozjadów do utrzymania.

Rozwiń komentarze (25)