Notowania

prawo
09.06.2018 12:06

"Solidarność" chce zaostrzyć zakaz handlu. "To reakcja na patologie"

Związki zawodowe chcą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele. Chodzi o walkę ze sklepami, które próbują obchodzić prawo. - Takim jednym z największych kuriozów dzisiaj są np. Żabki udające urzędy pocztowe - mówił w radiu Zet Janusz Śniadek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Poseł Śniadek ściśle współpracuje z "Solidarnością" w pracach nad ustawą o zakazie handlu w niedziele

Związki zawodowe chcą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele. Chodzi o walkę ze sklepami, które korzystają z luk w prawie. - Takim jednym z największych kuriozów dzisiaj są np. Żabki udające urzędy pocztowe - mówił w radiu Zet Janusz Śniadek.

Poseł śniadek jest byłym przewodniczącym "Solidarności" To właśnie związkowcy postulowali wprowadzenie zakazu handlu. Teraz chcą go udoskonalać.

- To są na razie pewne intencje wyrażane w reakcji na pewne patologie, które się rzeczywiście pojawiają. Spotykałem się z bardzo nerwowymi reakcjami środowiska handlowców na tę nieuczciwą konkurencję ze strony niektórych podmiotów, głównie Żabki udającej pocztę.

Zobacz też: Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Poseł zapowiada, że rząd będzie się sprawą zajmował. Szczegółów na razie jednak zdradzać nie chce. - Pani minister Rafalska organizuje takie spotkanie konsultacyjne, które będzie pewnym podsumowaniem funkcjonowania tej ustawy w pierwszym kwartale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prawo, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2018

ZAPYTEK z PolskiCzy obecna solidarność -to nie jest patologia ?

09-06-2018

KasiaWszystkie niedzielę powinny być ZAMKNIĘTE bez żadnych wyjątków! Nie rozumię ludzi którzy mówią że nie mają Kiedy zrobić zakupów jakiś obłęd ! dawniej … Czytaj całość

09-06-2018

rezun-onePanie Śniadek martw się pan lepiej o lekarzy, wpadniesz pan do szpitala na ostro w piątek wieczorem, a lekarzy zobaczysz pan dopiero w poniedziałek … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (69)