Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Socjalista Wenizelos otrzymał misję utworzenia rządu

0
Podziel się:

Wczoraj lider greckiej Radykalnej Koalicji Lewicy Aleks Cipras oznajmił, że nie jest w stanie zebrać dostatecznego poparcia dla rządu lewicy.

Socjalista Wenizelos otrzymał misję utworzenia rządu
(PAP/EPA)

Przywódca greckich socjalistów z partii PASOK i były minister finansów Ewangelos Wenizelos otrzymał dziś mandat do utworzenia nowego rządu koalicyjnego. Wcześniejsze dwie próby sformowania gabinetu zawiodły.

Wenizelos, któremu misję utworzenia rządu powierzył prezydent Karolos Papulias, ma na to maksymalnie trzy dni. PASOK zajęła w niedzielnych wyborach trzecie miejsce i ma 41 mandatów w 300-osobowym parlamencie.

Wczoraj lider greckiej Radykalnej Koalicji Lewicy (SYRIZA) Aleks Cipras, który jako drugi z kolei polityk podjął misję utworzenia rządu koalicyjnego, oznajmił, że nie jest w stanie zebrać dostatecznego poparcia dla _ rządu lewicy _, przeciwnej programowi oszczędności.

Kierowana przez Ciprasa partia zajęła drugie miejsce, zdobywając 52 mandaty. Zwyciężyła konserwatywna Nowa Demokracja, uzyskując 108 miejsc. Przed Ciprasem próbę sformowania rządu koalicyjnego podjął szef ND Antonis Samaras.

Czytaj więcej o formułowaniu rządu
Zwróci mandat, bo nie zrealizował marzenia Cipras szukał porozumienia w celu utworzenia rządu lewicowego, który miałby odrzucić warunki międzynarodowej pomocy dla Grecji.
Nowa szansa dla Grecji? Wkrótce decyzja Będzie to trzecia próba utworzenia rządu od wyborów parlamentarnych.
Grecja ciągle w impasie. Wciąż nie ma rządu Przywódca greckich konserwatystów przyznał, że nie jest w stanie utworzyć nowego rządu. Co teraz?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)