Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Ciszewski
|

Soczi wygrało zimowe igrzyska 2014

0
Podziel się:

Rosja zorganizuje olimpiadę w ulubionym kurorcie prezydenta Putina.

Soczi wygrało zimowe igrzyska 2014
(PAP / EPA)

Rosja zorganizuje olimpiadę w ulubionym kurorcie prezydenta Putina. Soczi pokonało austriacki Salzburg oraz południowokoreański Pyeongchang. Głosowanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odbyło się wczoraj w Gwatemali.

W ciągu ośmiu lat przygotowań do igrzysk rząd zamierza wydać 12 miliardów dolarów na budowę obiektów sportowych. W okolicy Soczi ma powstać pierwsze w Rosji centrum narciarskie o światowym poziomie.

_ Rosja jest prawdziwą potęgą sportów zimowych. W ciągu ostatnich 50 lat jej reprezentanci oraz reprezentanci ZSRR zdobyli łącznie 293 medale. _Rosja była już gospodarzem igrzysk olimpijskich, ale letnich. W 1980 roku aż około 50 krajów przyłączyło się do amerykańskiego bojkotu zawodów w ramach protestu przeciwko sowieckiej inwazji na Afganistan.

Organizacja igrzysk pozwoli nie tylko na przełamanie złych wspomnien, ale też bardzo pomoże Rosji w realizacji jednego z głównych celów– akcesji do Światowej Organizacji Handlu. Kreml planuje dostać się do WTO w połowie przyszłego roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)