Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solaris dostarczy do Krakowa 77 autobusów

17
Podziel się:

Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesne systemy informacji pasażerskiej; będzie w nich więcej miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi.

Solaris dostarczy do Krakowa 77 autobusów
(Jaskolka/REPORTER / East News)
bFfVgoRN

77 autobusów przegubowych z silnikami spełniającymi najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6 dostarczy krakowskiemu MPK firma Solaris Bus&Coach SA, zgodnie z podpisaną w środę umową. Nowe pojazdy mają dotrzeć do Krakowa w ciągu siedmiu miesięcy.

- Dostawa tych autobusów zbiegnie się z dostarczeniem 20 autobusów elektrycznych: 17 długich i trzech krótkich, także od firmy Solaris. Po tych zakupach w lipcu przyszłego roku 80 proc. taboru krakowskiego MPK będzie taborem ekologicznym. Podejrzewam, że takiego wskaźnika nie będzie miała w tym czasie żadna inna polska aglomeracja - mówił prezes MPK SA w Krakowie Rafał Świerczyński.

Dodał, że za kilka miesięcy po centrum miasta będą jeździć niemal wyłącznie autobusy ekologiczne: z silnikami Euro 5 i 6, hybrydy i pojazdy elektryczne. - Nadal celem strategicznym MPK jest do 2020 r. wymiana taboru w stu procentach na ekologiczny - powiedział Świerczyński.

bFfVgoRP

Przetarg na dostawę w formie leasingu finansowego 77 autobusów przegubowych z silnikami Euro 6 wygrało konsorcjum Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z PKO Leasing SA. Cena pojazdów to 120,8 mln zł netto.

Jak podkreśliła prezes Solaris Bus&Coach Solange Olszewska, 77 niskopodłogowych, przegubowych pojazdów, które trafią do Krakowa, zostało zaprojektowanych nowocześnie. - Myślę, że pasażerowie i ci, którzy będą nimi jeździć będą bardzo zadowoleni - mówiła.

Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesne systemy informacji pasażerskiej; będzie w nich więcej miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi.

Przedstawiciele Solaris Bus&Coach podali, że biorąc pod uwagę 60 autobusów dostarczonych do Krakowa tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży, 12 hybryd, które jeżdżą w mieście od wtorku i 20 zamówionych pojazdów elektrycznych, Kraków w tym roku jest największym w Polsce klientem firmy. Większe kontrakty Solaris podpisał jedynie z Rzymem (na dostawę 360 autobusów w ciągu trzech lat) i Atenami (320 pojazdów).

bFfVgoRV

Najwięcej autobusów wyprodukowanych przez Solaris Bus&Coach jeździ w naszym kraju w Warszawie - ponad 1,1 tys.

oprac.: Katarzyna Kalus

bFfVgoSq
gospodarka
inwestycje
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
gosc
5 lata temu
Folksdojcze z PO nie dają za wygraną !!!
Uczciwy
5 lata temu
Koalicja Majchrowski - Petru przekręca autobusy w KrK. A gdzie jest CBA ?!?!
Pracownik
5 lata temu
Niemiecka firma do wyzysku Polskich pracowników: http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/rozwoj/item/13748-dwie-strony-solarisa
bFfVgoSr
Bumbumtarara
5 lata temu
Polska firma? http://m.krs-online.com.pl/solaris-bus-coach-s-a-krs-225866.html
Realista
5 lata temu
Solaris to niemiecka firma która ma bardzo niejasne powiązania kapitałowe z wydmuszkami na Cyprze. Paniusia i kilku sprzedajnych polaczków to słupy. Germańska maszynka do wyzysku uczciwych Polaków. http://m.krs-online.com.pl/solaris-bus-coach-s-a-krs-225866.html