Notowania

Czesi zamawiają u nas 40 gazowych Solarisów. Wartość kontraktu to 45 mln zł

To drugie co do wielkości zamówienie na pojazdy napędzane na sprężony gaz ziemny w Czechach w historii polskiego producenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus&Coach)
Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Jeszcze w tym roku do czeskiej Ostrawy przyjadą 24 nowe Solarisy Urbino 12 CNG. Pozostałych 16 dostarczonych zostanie w pierwszym kwartale 2019 roku. To drugie co do wielkości zamówienie na pojazdy napędzane na sprężony gaz ziemny w Czechach w historii polskiego producenta.

W sumie 45 mln zł wart jest kontrakt podpisany przez polską firmę Solaris z czeskim przewoźnikiem Dopravni Podnik Ostrava a.s. Producent zobowiązał się do końca pierwszego kwartału 2019 roku dostarczyć Czechom 40 autobusów.

Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG) tankowanym do butli kompozytowych o łącznej pojemności 1575 litrów.

Na pokład klimatyzowanych i wyposażonych w bezprzewodowy internet oraz ogólnodostępne ładowarki UBS autobusów wejdzie do 80 pasażerów. Oświetlenie zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonane zostanie w przyjaznej środowisku i ekonomicznej technologii LED – wyjaśnia producent.

– Ogromnie cieszę się z możliwości realizowania po raz kolejny zamówienia dla Ostrawy. To nie tylko nasz pierwszy klient w Czechach, ale w ogóle pierwszy zagraniczny odbiorca (2000 rok) w historii Solarisa. Przez 18 lat współpracy dostarczyliśmy do Ostrawy już 250 autobusów i trolejbusów – zaznacza Zbigniew Palenica, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Solaris przygotowuje się do elektrycznej ewolucji w Polsce:

To drugi co do wielkości kontrakt polskiego producenta na autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym w Czechach. Największy kontrakt – na 105 pojazdów – Solaris realizował w roku 2015 również dla czeskiej Ostrawy. Po zakończeniu wszystkich tegorocznych dostaw łączna liczba Solarisów na czeskim rynku przekroczy 1000 autobusów i trolejbusów.

Obecnie firma pracuje również nad 24-metrowym trolejbusem.Nowoczesny prototyp jeszcze w tym roku - o czym pisaliśmy w money.pl.

Tagi: transport, autobus solaris, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2018

KujawiakCieszy fakt że Polska marka mieści się w pierwszej trójce firm które zajmują się produkcją autobusów. Góra rok i będziemy przed Manem i Mercedesem. … Czytaj całość

01-02-2018

moje imie ?Czesi wiedza ze to Niemiecki autobis tylko taniej ! polska nazwa nie gra roli.

01-02-2018

aaaMam nadzieję, że firma zarobi elegancko i będzie się dalej ładnie rozwijała. We Wrocławiu mamy nowe coraz więcej nowych Mercedesów, Solarisów i Manów. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)