Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Czesi zamawiają u nas 40 gazowych Solarisów. Wartość kontraktu to 45 mln zł

25
Podziel się:

To drugie co do wielkości zamówienie na pojazdy napędzane na sprężony gaz ziemny w Czechach w historii polskiego producenta.

Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG).
Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG). (Solaris Bus&Coach)

Jeszcze w tym roku do czeskiej Ostrawy przyjadą 24 nowe Solarisy Urbino 12 CNG. Pozostałych 16 dostarczonych zostanie w pierwszym kwartale 2019 roku. To drugie co do wielkości zamówienie na pojazdy napędzane na sprężony gaz ziemny w Czechach w historii polskiego producenta.

W sumie 45 mln zł wart jest kontrakt podpisany przez polską firmę Solaris z czeskim przewoźnikiem Dopravni Podnik Ostrava a.s. Producent zobowiązał się do końca pierwszego kwartału 2019 roku dostarczyć Czechom 40 autobusów.

Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG) tankowanym do butli kompozytowych o łącznej pojemności 1575 litrów.

Na pokład klimatyzowanych i wyposażonych w bezprzewodowy internet oraz ogólnodostępne ładowarki UBS autobusów wejdzie do 80 pasażerów. Oświetlenie zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonane zostanie w przyjaznej środowisku i ekonomicznej technologii LED – wyjaśnia producent.

– Ogromnie cieszę się z możliwości realizowania po raz kolejny zamówienia dla Ostrawy. To nie tylko nasz pierwszy klient w Czechach, ale w ogóle pierwszy zagraniczny odbiorca (2000 rok) w historii Solarisa. Przez 18 lat współpracy dostarczyliśmy do Ostrawy już 250 autobusów i trolejbusów – zaznacza Zbigniew Palenica, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Zobacz także: Solaris przygotowuje się do elektrycznej ewolucji w Polsce:

To drugi co do wielkości kontrakt polskiego producenta na autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym w Czechach. Największy kontrakt – na 105 pojazdów – Solaris realizował w roku 2015 również dla czeskiej Ostrawy. Po zakończeniu wszystkich tegorocznych dostaw łączna liczba Solarisów na czeskim rynku przekroczy 1000 autobusów i trolejbusów.

Obecnie firma pracuje również nad 24-metrowym trolejbusem.Nowoczesny prototyp jeszcze w tym roku - o czym pisaliśmy w money.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
szczecin
6 lat temu
Nie tylko po Ostrawie, można je spotkać prawie w całej europie, nic odkrywczego. Dobrze ,że to nie firma państwowa,bo dawno by skończyła jak Autosan, a tak -cały czas modernizują autobys by dorównać konkurencji zachodniej.
minimek
6 lat temu
Dlaczego nie zamówili Ursusów ? Nie wiedzą co jest najlepsze?
jarek
6 lat temu
Juz dawno powinny wszystkie autpbusy w polsce jezdzic na gaz jest duzo taszy czesi wiedza co robia a my sie ludzimy elektrycznoscia pewnie ze tak ale to pojdzie powoli gaz juz jest sprawdzony a tyle jezdzi autobusow na rope trzeba dazyc do obnizenia kosztow jezdzisz na gazie bilety sa bez zmian a gaz jest tanszy niz ropa czyli same zyski
Magna iustiti...
6 lat temu
Nie ma w tym nic dziwnego. Polskie "Solarisy jeździły po Ostrawie już kilkanaście lat temu. wiem bo bylem wówczas na wakacjach. Sprawdziły się i pewnie dlatego Czesi kupili te nowocześniejsze.
spokój grabar...
6 lat temu
u mnie nic nie zamówili
...
Następna strona