Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sołowow sprzedał Presspublice "Życie Warszawy"

0
Podziel się:

Wydawca dziennika "Rzeczpospolita", spółka Presspublica zakupiła prawo do tytułu "Życie Warszawy" - informuje przewodniczący Rady Nadzorczej Presspubliki, Andrzej Liberadzki.

Sołowow sprzedał Presspublice "Życie Warszawy"
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)
bFdTQSHV

*Wydawca dziennika "Rzeczpospolita", spółka Presspublica zakupiła prawo do tytułu "Życie Warszawy" - informuje przewodniczący Rady Nadzorczej Presspubliki, Andrzej Liberadzki. *

Liberadzki podkreślił, że całe przejęcie wydawania gazety ma nastąpić prawdopodobnie do końca lipca. "Przejęcie łączy się także z różnymi technicznymi konsekwencjami, także fizycznym przetransportowaniem wszystkiego w inne miejsce, prawdopodobnie do siedziby, w której się mieści +Rzeczpospolita+. Wtedy rozpoczną się dalsze ustalenia" - mówił Liberadzki.

Przewodniczący Rady Nadzorczej wyraził pogląd, że jeżeli chodzi o kwestie kadrowe, prawdopodobnie nie będzie to przejęcie "jeden do jednego" . "Wiadomo, że +Presspublica+ jako wydawca dysponuje pewnymi narzędziami do wydawania, zapewne ma nadwyżki mocy wydawniczej, które można by wkomponować także w "Życie Warszawy", a przez to zmniejszyć również koszty" - dodał Liberadzki.

bFdTQSHX

Liberadzki stwierdził, że na pewno będą jakieś zmiany, ale nie jest w stanie w chwili obecnej powiedzieć jakie.

Presspublica należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom (51 proc. udziałów) oraz spółki skarbu państwa PW Rzeczpospolita (49 proc.).

"Życie Warszawy" należało wcześniej do Michała Sołowowa, zajmującego pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" z majątkiem 6,6 mld zł.

bFdTQSIy
wiadomości
styl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)