Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż TNS Polska. Co Polacy myślą o Komorowskim i Tusku?

0
Podziel się:

49 procent badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 40 procent.

Sondaż TNS Polska. Co Polacy myślą o Komorowskim i Tusku?
(Patryk Ptak/REPORTER)

49 procent badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 40 procent. Rząd pozytywnie ocenia 19 procent, a źle - 75 procent. Premiera Donalda Tuska chwali 23 procent, a krytykuje - 70 procent - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

Spośród ankietowanych dobrze oceniających Komorowskiego (49 proc.) 8 proc. uważa, że zdecydowanie dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta, a 41 proc. że robi to raczej dobrze. W porównaniu do stycznia grupa respondentów wystawiających Komorowskiemu pozytywną ocenę zmniejszyła się o 4 punkty procentowe.

Z kolei wśród 40 proc. ankietowanych wystawiających prezydentowi negatywną opinię 15 proc. zrobiło to zdecydowanie, a 25 proc. oceniło, że raczej źle wypełnia on swe obowiązki. Odsetek krytyków Komorowskiego wzrósł w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca o 5 punktów procentowych. Zdania o pracy prezydenta nie wyraziło 11 proc. respondentów.

Dobrze działalność rządu oceniło w styczniu łącznie 19 proc. badanych - 1 proc. zdecydowanie, a 18 proc. raczej. Grupa wystawiających obecnej Radzie Ministrów pozytywną ocenę zmniejszyła się w porównaniu do stycznia o 2 punkty procentowe.

Złe zdanie o pracy rządu wyraziło 75 proc. respondentów, spośród których zdecydowanie źle obecny gabinet oceniło 26 proc., a 49 proc. raczej źle. Grupa krytyków rządu zwiększyła się od stycznia o 5 punktów procentowych. Zdania o działaniach rządu nie wyraziło 6 proc. badanych.

O pracy premiera Donalda Tuska dobrą opinię miało 23 proc. ankietowanych - 2 proc. zdecydowanie, a 21 proc. raczej dobrze oceniło go. Odsetek pozytywnych opinii zmniejszył się w porównaniu do stycznia o 1 punkt procentowy.

Negatywną ocenę wystawiło premierowi w lutym 70 proc. respondentów - 40 proc. miało raczej, a 30 zdecydowanie złą opinię o jego pracy. Grupa krytyków Donalda Tuska zwiększyła się w porównaniu do stycznia o 2 punkty procentowe.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-13 lutego 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)