Notowania

vat
05.12.2018 17:42

Urząd skarbowy przyjmuje gwarancję na 15 mln zł od dystrybutora sprzętu Apple

Mazowiecki Drugi Urząd Skarbowy przyjął od iSource gwarancję bankową na 15,2 mln zł. Skarbówka chce od dystrybutora sprzętu Apple zapłacenia zaległego podatku VAT, firma odwołuje się do WSA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(reuters)
Sprawa VAT-u iSource znajdzie finał w sądzie administracyjnym

Skarbówka chce od iSource zapłaty zaległego podatku VAT za okres od stycznia do czerwca 2013 r. Spółka się z decyzją fiskusa nie zgadzała, ale kolejne odwołania na niewiele się zdawały. W końcu firma zdecydowała się na skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Do momentu rozpatrzenia skargi do WSA, brak będzie konieczności zapłaty przez iSource należności z jej środków własnych - poinformował naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego.

Czerwińska: obniżamy VAT na produkty podstawowe. Zobacz wideo:

Gwarancja bankowa ma obowiązywać do 29 października 2019 r. iSource ciągle stoi na stanowisku, że decyzja skarbówki w sprawie zaległego VAT-u "nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym". Według Urzędu Skarbowego, iSource ma do zapłacenia ponad 11 mln zł, po doliczeniu odsetek kwota przekracza jednak 15 mln.

iSource od 2008 roku zajmuje się dystrybucją sprzętu marki Apple. Od 2014 roku właścicielem 100 proc. akcji jest ABC Data S.A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, technologie, isource, abc data, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz