Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spada liczba śmiertelnych wypadków samochodowych

0
Podziel się:

Polska jest w czołówce krajów, w których spada liczba śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców - wynika z rankingu przygotowanego przez europejską organizację zajmującą się bezpieczeństwem na drogach.

Polska jest w czołówce krajów, w których spada liczba śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez europejską organizację zajmującą się bezpieczeństwem na drogach.

Raport pokazuje, że w ostatnich 10 latach liczba śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu spadła o 7,8%. A to stawia Polskę na 4 miejscu w całej Unii. Co więcej, z danych europejskiej organizacji zajmującej się bezpieczeństwem na drogach wynika, że liczba tych śmiertelnych wypadków spada szybciej niż pozostałych, spowodowanych na przykład nadmierną prędkością i brawurową jazdą.

Wśród możliwych przyczyn poprawiającej się sytuacji w Polsce wymienia się zwiększone patrole policyjne na drogach i coraz większą liczbę złapanych pijanych kierowców.

W Brukseli odnotowano także, że od kilku lat obowiązują surowsze kary za jazdę po pijanemu. Zdaniem organizacji zajmującej się bezpieczeństwem na drogach, 24-godzinne sądy, które ruszyły niedawno w Polsce, przyczynią się do szybszego i skutecznego karania kierowców jadących po alkoholu, co także pomoże poprawić statystki w naszym kraju.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)