Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spada tempo przygotowań do Euro 2012

0
Podziel się:

Gdańsk, Wrocław i Warszawa umowy na budowę stadionów podpisały na ostatnią chwilę.

Spada tempo przygotowań do Euro 2012
(PAP/Darek Delmanowicz)

Po ogłoszeniu przez UEFA czterech polskich miast, które będą gościć piłkarskie mistrzostwa Europy, tempo przygotowań do imprezy spadło - pisze _ Gazeta Prawna _.

Dodatkowo, według dziennika, miasta które pożegnały się z Euro 2012 czyli Kraków i Chorzów najprawdopodobniej opóźnią realizację niektórych inwestycji.

Gazeta przypomina, że umowy na budowę stadionów Gdańsk, Wrocław i Warszawa podpisały na ostatnią chwilę. Ostatni polski gospodarz mistrzostw, Poznań tylko modernizuje swój obiekt.Do ostatniej chwili tworzona była też lista inwestycji zamieszczonych w prezentacji dla UEFA. Teraz cześć z nich może się opóźnić lub nawet nie doczekać realizacji bowiem władze miast szykują się na kłopoty finansowe, związane z kryzysem i mniejszymi przychodami do budżetu.

Raport Money.pl
*W trakcie Euro kibice zostawią w Polsce tylko 146 mln euro * W 2012 roku odwiedzi nas od 50 do 400 tysięcy kibiców. Jak wyliczył Money.pl zostawią u nas co najwyżej 146 mln euro, wpływy UEFA będą dziesięciokrotnie wyższe. Sięgną 1,460 mld euro. Czytaj w Money.pl

Według ekspertów, z którymi rozmawiała _ Gazeta Prawna _ zagrożone mogą być też inwestycje, do których dokłada Unia Europejska, a miasta potrzebują do ich uruchomienia wkładu własnego.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)